TRILER NA BANJICI: Partizan POTOPIO Zvezdu i odbranio tron (FOTO)

25.05.2016. 20:23
VK Partizan
VK Partizan / Izvor: MN Press

Finalna serija završena na bazenu na Banjici.

Vaterpolisti Partizana odbranili su titulu i to na svom bazenu, na beogradskoj Banjici. Crno-beli su u drugoj utakmici finalne serije pobedili "večitog rivala", Crvenu zvezdu sa 10:9 i tako došli do 27. titule u nacionalnom šampionatu. Meč su obeležila i brojna isključenja crveno-belih, kako igrača, tako i članova stručnog štaba. Podsetimo, u ovaj duel crveno-beli su ušli bez trenera Rista Maljkovića zbog suspenzije, a na kraju ovog meča isključen je i njegov pomoćnik Nikolić koji je sada bio u ulozi glavnog trenera.

VATERPOLO: Partizanov klinac Draško GOGOV POTOPIO ZVEZDU za korak bliže tituli

Na početku meča na "Banjici" povela je Zvezda, golom Andrejevića, ali je onda usledila mini serija crno-belih (Asanović, Jakšić i Gogov) za prednost od 3:1. Crveno-beli su smanjili na 3:2 (Aksentijević), ali je onda Gilen dva puta pogodio, za 5:2. Zvezda je sa pet metara, tačnije Drašković smanjio na 5:3, a Gogov povećao na 6:3. Konačan rezultat u prvih osam minuta postavio je Peković - 6:4. U nastavku meča, prvi gol viđen je tek na dva minuta od kraja četvrtine. Zvezda je smanjila na 6:5, golom Aksentijevića. To je ujedno bio i jedini gol u ovoj deonici.

Namučio je Mareja, a za njega je navijao VELIKI ljubimac Grobara (FOTO)

Gavril Subotić
Gavril Subotić / Izvor: MN Press

U drugom poluvremenu, u trećem minutu treće ćetvrtine, Zvezda se izborila za izjednačenje, golom Repanovića, posle dodavanja Aksentijevića. Partizan je ponovo poveo, sa 7:6, golom Subotića. Zvezda se nije predavala, Peković je izdržao na leđima Gilena, i pogodio za 7:7.

Sa egalom i po sedam golova u mrežama ušlo se u poslednju deonicu na "Banjici" na kojoj je domaćin imao glasnu podršku. Već posle desetak sekundi, Subotić je poslao "projektil" za 8:7 za Partizan. U narednim minutima, Kralj je odbranio penal Subotiću, a sudije su predsedniku Zvezde Viktoru Jeleniću pokazao crveni karton. Zbog glasnih primedbi (i psovki) na suđenje sudija je prvom čoveku naložio da napusti plivalište.

EP U PLIVANJU: Stjepanoviću SREBRO!

Viktor Jelenić
Viktor Jelenić / Izvor: MN Press

Novo izjednačenje doneo je Rackov (8:8), a ubrzo je bio i isključen. U narednom napadu, Vico je iskoristio igrača više za novu prednost crno-belih, od 9:8. Neposredno pre vođstva Partizana od 10:8 (Jakšić) isključen je i Peković, a posle toga i pomoćni trener. Na minut i 19 sekundi do kraja smanjila je Zvezda, golom Repanovića - 10:9.

To je ujedno bio i konačan rezultat.

Slobodan SORO Brazilac!

Partizan Rajfajzen - Crvena zvezda 10:9 (6:4, 0:1, 1:2, 3:2)

BAZEN: Banjica

Gledalaca: 1.200

Sudije: Raković (Beograd) i Virijević (Zrenjanin)

Igrač više: Partizan 11 (4), C. zvezda 7 (4)

Dva igrača više: Partizan 2 (0), C. zvezda 1 (0)

Peterci: Partizan 2 (1), C. zvezda 1 (1).

PARTIZAN RAJFAJZEN: Rističević (6 odbrana), Gilen 2, Tikas, Manojlović, Subotić 2 (1), Drašović, Gogov 2, Jakšić 2, Vico 1, Tanasković, Lazić, Asanović 1, Brakočević, Radojević.

CRVENA ZVEZDA: Kralj (8 odbrana), Janković, Jovanović, Repanović 2, Kljajević, Rackov 2, Aksentijević 1, Andrejević 1, Ilić, Tankosić, Drašković 1 (1), Peković 2, Todorovski, Jović.