ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ХУМСКОЈ: Војводина казнила грешке Партизана!

К.Костић
Nenad Lalatović
Ненад Лалатовић / Извор: МН Press

Новосађани славили у Београду!

Екипа Војводине савладала је Партизан резултатом 0:2. Новосађани  су повели у 80.минуту голом Лазара Росића.  Корнер  за Новосађане је извео Станисављевић, Росић је  скочио и главом проследио лопту у Кљајићеву мрежу. Други гол за "Лале" је уследио у 89.минуту, а стрелац је био асистент првог гола Александар Станисављевић!

У првом полувремену није било превише узбуђења. Обе екипе су имале тек понеку шансу. На почетку другог полувремена домаћи  фудбалери су имали већу иницијативу, али нису успели да реализују своје шансе. Највећу шансу је имао Валериј Божинов у 62.минуту, када је промашио лопту коју му је савршено додао Саша Илић. Из позиције   и раздаљине од тек шест-седам метара од гола  Бугарин је успео да уради оно што му је било теже- да промаши. После гола Росића за вођство Војводине, Саша Илић је у 88.минуту искусно успео да намами управо стрелца првог гола да направи пенал над њим. Међутим, то није било од превелике важности за екипу црно-белих, јер је извођачу пенала Николи Нинковићу голман Перић ногом успео да одбрани ударац. Само минут касније, гости су повели контру и повећали вођство на 0:2. Станисављевић је лагано прошао поред одбране Партизана и из шеснаестерца постигао гол за коначних 0:2.