14.05.2014. 15:13
Танјуг
Navijači Zenita
Навијачи Зенита / Извор: Профимедиа

Утакмица је била прекинута у 87. минуту код вођства гостију од 4:2, када су присталице домаћих ушли на терен, незадовољни резултатом свог тима.

Дисциплинска комисија Руске фудбалске уније (РФУ) казнила је Зенит поразом од 3:0 због насиља навијача на мечу са Динамом из Москве.

Утакмица је била прекинута у 87. минуту код вођства гостију од 4:2, када су навијачи домаћих ушли на терен, незадовољни резултатом свог тима.

Том приликом је дефанзивац Динама Гранат добио два ударца у главу.

- Зенит је кажњен техничким резултатом 3:0 због неспособности да осигура безбедност на стадиону, као и због напада њихових навијача, због чега је меч прекинут - саопштио је сеф Дисциплинске комисије Артур Григоријантс.

Клуб је кажњен новчано са 28.800 долара и два сусрета без присуства публике.

Зенит је остао на другом месту са 60 бодова из 29 утакмица, са једним бодом мање од водећег ЦСКА, док је Динамо четврти са 52 бода.