Звезда повела у финалној серији!

25.04.2014. 21:17
Vaterpolo Crvena zvezda - Radnički
Ватерполо Црвена звезда - Раднички / Извор: Бета

Одличном игром у последњој четвртини Црвена звезда савладала Раднички 12:11 и повела у финалној серији плеј-офа.

Ватерполисти Црвене звезде повели су у финалној серији плеј-офа пошто су у првом мечу на "Ташмајдану" савладали Раднички из Крагујевца 12:11 (3:3, 4:2, 1:4, 4:2). Као што се и очекивало меч је обиловао са узбуђењима и преокретима. Најефикаснији у победничком тиму био је Андрија Прлаиновић са три гола, док је исто толико код гостију постигао Вуксановић.

Други меч се игра 30. априла у Спортском центру „Парк“ у Крагујевцу, а победник ће бити екипа која оствари три победе. Титулу брани Црвена звезда.

Пред крај друге четвртине Звезда је повела 7:4 и чинило се да ће лакше привести меч крају. Међутим, тако нису мислили гости из Крагујевца, који су до пред крај треће четвртине направили серију 5:0 и повели 9:7. Почетком трећег периода је, због ударања, искључен Никола Рађен, а црвено-бели су четири минута имали играча мање. Тада су избили нереди на трибинама, па је меч прекинут на неколико минута.

Када је утакмица настављена, Прлаиновић није искористио петерац, а Ђорђе Филиповић је повећао на 9:7. Пола минута пре краја Сава Ранђеловић је прекинуо Звездин пост и смањио на 9:8.

То као да је дало крила шампиону државе, који је направио серију 4:0 и преокренуо на 12:9. Ђорђе Филиповић и Басара су смањили на 12:11 и увели меч у неизвесну завршницу, али Крагујевчани нису имали снаге за потпуни преокрет.