Zvezda povela u finalnoj seriji!

25.04.2014. 21:17
Vaterpolo Crvena zvezda - Radnički
Vaterpolo Crvena zvezda - Radnički / Izvor: Beta
Odličnom igrom u poslednjoj četvrtini Crvena zvezda savladala Radnički 12:11 i povela u finalnoj seriji plej-ofa.

Vaterpolisti Crvene zvezde poveli su u finalnoj seriji plej-ofa pošto su u prvom meču na "Tašmajdanu" savladali Radnički iz Kragujevca 12:11 (3:3, 4:2, 1:4, 4:2). Kao što se i očekivalo meč je obilovao sa uzbuđenjima i preokretima. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Andrija Prlainović sa tri gola, dok je isto toliko kod gostiju postigao Vuksanović.

Drugi meč se igra 30. aprila u Sportskom centru „Park“ u Kragujevcu, a pobednik će biti ekipa koja ostvari tri pobede. Titulu brani Crvena zvezda.

Pred kraj druge četvrtine Zvezda je povela 7:4 i činilo se da će lakše privesti meč kraju. Međutim, tako nisu mislili gosti iz Kragujevca, koji su do pred kraj treće četvrtine napravili seriju 5:0 i poveli 9:7. Početkom trećeg perioda je, zbog udaranja, isključen Nikola Rađen, a crveno-beli su četiri minuta imali igrača manje. Tada su izbili neredi na tribinama, pa je meč prekinut na nekoliko minuta.

Kada je utakmica nastavljena, Prlainović nije iskoristio peterac, a Đorđe Filipović je povećao na 9:7. Pola minuta pre kraja Sava Ranđelović je prekinuo Zvezdin post i smanjio na 9:8.

To kao da je dalo krila šampionu države, koji je napravio seriju 4:0 i preokrenuo na 12:9. Đorđe Filipović i Basara su smanjili na 12:11 i uveli meč u neizvesnu završnicu, ali Kragujevčani nisu imali snage za potpuni preokret.