Звездина трагична јаловост и фанатични Раднички 1923

24.11.2014. 15:27
Junak i tragičar
Јунак и трагичар / Извор: СД/илустрација

Црвено-бели нису дали гол већ 252 минута, а мрежу нису затресли ни фењерашу из Крагујевца* Фудбалери Радничког борбеношћу, додуше и уз "малу помоћ пријетеља судија" стигли до бода.

У 13. колу Јелен Суперлиге  било је тешко пронаћи појединца као јунака и трагичара. Пре би се могло рећи да су јунаци фудбалери Радничког 1923, а трагичари фудбалери Црвене звезде, тачније њени нападачи, који нису успели да дају гол фењерашу и поред неколико зицера.

ЈУНАК КОЛА - ФК РАДНИЧКИ 1923

Đorđe Rakić i Đorđe Despotović
Ђорђе Ракић и Ђорђе Деспотовић / Извор: МН Press

Крагујевчани су до утакмице са Црвеном звездом имали само шест бпдова на свом конту, а црвено-белима је победа била потребна као хлеб насушни, како Партизан неби побегао још више и осигурао јесење почасти. Ипак, Печник, Ракић, Босанчић и остали из екипе Ненада Лалатовића промашивали су "зицере", а на крају је мрежа голмана Трифуновића остала је нетакнута.

ТРАГИЧАР КОЛА - ФК ЦРВЕНА ЗВЕЗДА

Звездини фудбалери нису затресли мрежу ривала већ 252 минута, што само за себе говори много. Кад шампион не да гол толико дуго и поред сијесает шанси, онда нешто није у реду и може да се пиодведе под категорију трагичног. Од три расположива нападача: Ракић, Јовић и Деспотовић, нико по тренутној форми не заслужује дрес првотимца Црвене звезде.

Резултати 30. кола:  Раднички 1923 - Црвена звезда 0:0, Чузкарички - Јагодина 0:3, ОФК - Београд - Младост 2:1, Партизан - Напредак 3:1, Доњи Срем - Спартак 1:1, Рад - Впјводина 0:0, Борац - раднички (Н) 0:0, Вождовац - Нови Пазар (одложено).

Парови 14. кола: Раднички (Н) - Младост, Црвена звезда - ОФК Београд, Јагодина -Раднички 1923, Војводина - Чукарички, Спартак - Рад, Напредак - Доњи Срем, Нови Пазар - Партизан, Борац - Вождовац.