Zvezdina tragična jalovost i fanatični Radnički 1923

24.11.2014. 15:27
Junak i tragičar
Junak i tragičar / Izvor: SD/ilustracija

Crveno-beli nisu dali gol već 252 minuta, a mrežu nisu zatresli ni fenjerašu iz Kragujevca* Fudbaleri Radničkog borbenošću, doduše i uz "malu pomoć prijetelja sudija" stigli do boda.

U 13. kolu Jelen Superlige  bilo je teško pronaći pojedinca kao junaka i tragičara. Pre bi se moglo reći da su junaci fudbaleri Radničkog 1923, a tragičari fudbaleri Crvene zvezde, tačnije njeni napadači, koji nisu uspeli da daju gol fenjerašu i pored nekoliko zicera.

JUNAK KOLA - FK RADNIČKI 1923

Đorđe Rakić i Đorđe Despotović
Đorđe Rakić i Đorđe Despotović / Izvor: MN Press

Kragujevčani su do utakmice sa Crvenom zvezdom imali samo šest bpdova na svom kontu, a crveno-belima je pobeda bila potrebna kao hleb nasušni, kako Partizan nebi pobegao još više i osigurao jesenje počasti. Ipak, Pečnik, Rakić, Bosančić i ostali iz ekipe Nenada Lalatovića promašivali su "zicere", a na kraju je mreža golmana Trifunovića ostala je netaknuta.

TRAGIČAR KOLA - FK CRVENA ZVEZDA

Zvezdini fudbaleri nisu zatresli mrežu rivala već 252 minuta, što samo za sebe govori mnogo. Kad šampion ne da gol toliko dugo i pored sijesaet šansi, onda nešto nije u redu i može da se piodvede pod kategoriju tragičnog. Od tri raspoloživa napadača: Rakić, Jović i Despotović, niko po trenutnoj formi ne zaslužuje dres prvotimca Crvene zvezde.

Rezultati 30. kola:  Radnički 1923 - Crvena zvezda 0:0, Čuzkarički - Jagodina 0:3, OFK - Beograd - Mladost 2:1, Partizan - Napredak 3:1, Donji Srem - Spartak 1:1, Rad - Vpjvodina 0:0, Borac - radnički (N) 0:0, Voždovac - Novi Pazar (odloženo).

Parovi 14. kola: Radnički (N) - Mladost, Crvena zvezda - OFK Beograd, Jagodina -Radnički 1923, Vojvodina - Čukarički, Spartak - Rad, Napredak - Donji Srem, Novi Pazar - Partizan, Borac - Voždovac.