НОВА СЕНЗАЦИЈА НА МОНДИЈАЛУ, СРБИЈА У ПРОБЛЕМУ: Швајцарци ОДОЛЕЛИ Бразилцима, РЕМИ у РОСТОВУ (ФОТО)

17.06.2018. 21:55
Nejmar
Нејмар / Извор: Реутерс

Србија је сада прва у групи Е са три бода.

Фудбалери Бразила нису успели да на старту Мондијала оправдају улогу фаворита у дуелу са Швајцарском. Изабраници селектора Тиетеа су одиграли 1:1, иако су током целог меча доминирали на терену и имали вођство од 1:0. Упорна Швајцарска је изједначила у другом полувремену и чврстом игром у одбрани успела да оставри изузетно важан реми. Овај резултат свакако не одговара селекцији Србији, упркос првом месту на табели после првог круга, јер ће Србија сада бити под императивом победом у дуелу са Швајцарцима 22. јуна.

НАЈВЕЋА СЕНЗАЦИЈА НА МОНДИЈАЛУ! Светски шампион на КОЛЕНИМА! (ВИДЕО ФОТО)

ФОТО ДАНА: Славље Крстајића и Ивановића после Костарике!

Швајцарци су на почетку меча показали да неће устукнути пред именом какав је Брази, па је Џемаили већ у трећем минуту запретио голману Алисону са неких пет метара, али је лопта отишла преко гола. Бразил је са друге стране имао теренску премоћ од почетка дуела, па је Нејмар у 10. минуту имао изванредну шансу за гол послее кратких додавања у шеснаестерцу Швајцараца, али је ударац завршио поред стативе. Наставили су Бразлци са плесом по терену и у 20. минуту са ивице шеснаестерца, ас екипе Селесаа Филипе Кутињо, савладао је голмана Зомера фантастичним ударцем.

Није било пуно узбђења у другом делу првог полувремена. Бразил је у свом препознатљивом стилу одрађивао посао на средине терена, док су Швајцарци покушавалаи да брзим контрама изненаде голмана Алисона. Међутим, то се није десило, пошто су Нејмар и његови саиграчи чували лопту и први део меча решили у своју корист са 1:0.

Није било измена на почетку другог полувремена, а Швајцарци су још једном показали да нису случајно дошли у Русију. После корнера у 50. минуту утакмице и центаршута Шаћирија, дефанзивац Зубер био је највиши у скоку и успео да поравна ретзултат на 1:1. Бунили су се фудбалери Бразила после овог гола, јер су сматрали да је Зубер у скоку гурнуо Миранду, али судија је ипак показао на центар.

После гола швајцарске Бразил је окрено лист и решио да појача нападе ка голу Зомера, па је Нејмар у 57. минуту из угла упутио солидан ударац ка голу Швајцараца, али је Зомер зауставио тај ударац. После те акције Нејмар се ухватио за ногу, али је ипак наставио утакмицу. У 69. минуту нова шанса за Бразил.. Центаршут Нејмара са десне стране покупио је Кутињо и волеј ударцем припретио Швцајцарцима, али је ударац ипак завршио поред гола.

Мучио се Бразил да дође до озбиљне прилике и шеснаестерца противника, пошто је одбрана Швајцарске деловала веома чврсто. Нејмар и Кутињо су својим индивидуалним потезима покушали да размрдају екипу, међутим без упеха. Утакмица је завршена 1:1 и поред притиска Бразилаца у финишу утакмице. Швајцарци су успели да одоле и тако ossvoje veoma важан бод пред одлучујући дуел са Орловима.

Следећу утакмицу Швајцарци ће одиграи против селекције Србије 22. јуна од 20 часова, док ће Бразил изаћи на мегдан Костарики.

БРАЗИЛ - ШВАЈЦАРСКА 1:1

СТАДИОН: Ростов Арена

КАПАЦИТЕТ: 45.000

СТРЕЛАЦ: Кутињо 20. минут, Зубер 50. минут.

СУДИЈА: Сезар Артуро Рамос (Мексико)

КАРТОНИ: Лихштајнер 31. минут, Шер 64. минут, Бехрами 68. минут, Каземиро 47. минут.

БРАЗИЛ: Алисон - Данило, Силва, Маркињос, Марсело - Паулињо (66. Ренато Аугусто), Каземиро (60. Фернандињо), Кутињо - Вилијан, Нејмар, Жезус (79 Фирмино).

ШВАЈЦАРСКА: Зомер - Лихтштајнер (87. Ланг), Аканђи, Шар, Родригез - Бехрами (71. Закариа), Џака - Шаћири, Џемаили, Цубер - Сеферовић (80. Емболо)

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.