NOVA SENZACIJA NA MONDIJALU, SRBIJA U PROBLEMU: Švajcarci ODOLELI Brazilcima, REMI u ROSTOVU (FOTO)

17.06.2018. 21:55
Nejmar
Nejmar / Izvor: Reuters

Srbija je sada prva u grupi E sa tri boda.

Fudbaleri Brazila nisu uspeli da na startu Mondijala opravdaju ulogu favorita u duelu sa Švajcarskom. Izabranici selektora Tietea su odigrali 1:1, iako su tokom celog meča dominirali na terenu i imali vođstvo od 1:0. Uporna Švajcarska je izjednačila u drugom poluvremenu i čvrstom igrom u odbrani uspela da ostavri izuzetno važan remi. Ovaj rezultat svakako ne odgovara selekciji Srbiji, uprkos prvom mestu na tabeli posle prvog kruga, jer će Srbija sada biti pod imperativom pobedom u duelu sa Švajcarcima 22. juna.

NAJVEĆA SENZACIJA NA MONDIJALU! Svetski šampion na KOLENIMA! (VIDEO+FOTO)

FOTO DANA: Slavlje Krstajića i Ivanovića posle Kostarike!

Švajcarci su na početku meča pokazali da neće ustuknuti pred imenom kakav je Brazi, pa je Džemaili već u trećem minutu zapretio golmanu Alisonu sa nekih pet metara, ali je lopta otišla preko gola. Brazil je sa druge strane imao terensku premoć od početka duela, pa je Nejmar u 10. minutu imao izvanrednu šansu za gol poslee kratkih dodavanja u šesnaestercu Švajcaraca, ali je udarac završio pored stative. Nastavili su Brazlci sa plesom po terenu i u 20. minutu sa ivice šesnaesterca, as ekipe Selesaa Filipe Kutinjo, savladao je golmana Zomera fantastičnim udarcem.

Nije bilo puno uzbđenja u drugom delu prvog poluvremena. Brazil je u svom prepoznatljivom stilu odrađivao posao na sredine terena, dok su Švajcarci pokušavalai da brzim kontrama iznenade golmana Alisona. Međutim, to se nije desilo, pošto su Nejmar i njegovi saigrači čuvali loptu i prvi deo meča rešili u svoju korist sa 1:0.

Nije bilo izmena na početku drugog poluvremena, a Švajcarci su još jednom pokazali da nisu slučajno došli u Rusiju. Posle kornera u 50. minutu utakmice i centaršuta Šaćirija, defanzivac Zuber bio je najviši u skoku i uspeo da poravna retzultat na 1:1. Bunili su se fudbaleri Brazila posle ovog gola, jer su smatrali da je Zuber u skoku gurnuo Mirandu, ali sudija je ipak pokazao na centar.

Posle gola švajcarske Brazil je okreno list i rešio da pojača napade ka golu Zomera, pa je Nejmar u 57. minutu iz ugla uputio solidan udarac ka golu Švajcaraca, ali je Zomer zaustavio taj udarac. Posle te akcije Nejmar se uhvatio za nogu, ali je ipak nastavio utakmicu. U 69. minutu nova šansa za Brazil.. Centaršut Nejmara sa desne strane pokupio je Kutinjo i volej udarcem pripretio Švcajcarcima, ali je udarac ipak završio pored gola.

Mučio se Brazil da dođe do ozbiljne prilike i šesnaesterca protivnika, pošto je odbrana Švajcarske delovala veoma čvrsto. Nejmar i Kutinjo su svojim individualnim potezima pokušali da razmrdaju ekipu, međutim bez upeha. Utakmica je završena 1:1 i pored pritiska Brazilaca u finišu utakmice. Švajcarci su uspeli da odole i tako ossvoje veoma važan bod pred odlučujući duel sa Orlovima.

Sledeću utakmicu Švajcarci će odigrai protiv selekcije Srbije 22. juna od 20 časova, dok će Brazil izaći na megdan Kostariki.

BRAZIL - ŠVAJCARSKA 1:1

STADION: Rostov Arena

KAPACITET: 45.000

STRELAC: Kutinjo 20. minut, Zuber 50. minut.

SUDIJA: Sezar Arturo Ramos (Meksiko)

KARTONI: Lihštajner 31. minut, Šer 64. minut, Behrami 68. minut, Kazemiro 47. minut.

BRAZIL: Alison - Danilo, Silva, Markinjos, Marselo - Paulinjo (66. Renato Augusto), Kazemiro (60. Fernandinjo), Kutinjo - Vilijan, Nejmar, Žezus (79 Firmino).

ŠVAJCARSKA: Zomer - Lihtštajner (87. Lang), Akanđi, Šar, Rodrigez - Behrami (71. Zakaria), Džaka - Šaćiri, Džemaili, Cuber - Seferović (80. Embolo)

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.