18.06.2018. 21:53
Hari Kejn
Хари Кејн / Извор: Реутерс

Меч је одигран у Волгограду.

Фудбалске репрезентације Туниса и Енглеске одиграле су утакмицу групе Г Светског првенства у Русији, а на крају је било 2:1 за селекцију Три лава. Повели су фаворизовани Енглези селектора Гарета Саутгејта, већ у 12. минуту, а стрелац је био Хари Кејн. У 35. минуту, изједначили су Тунишани са беле тачке, а тај гол био ке поклон Кајла Вокера који је скривио пенал. Победу за велика три бода у Волгограду је донео капитен Кејн, у надокнади времена.

У следећем колу, Тунис ће играти са Белгијом, а Енглеска са Панамом. Подсетимо, нешто раније током дана Белгија је победила Панаму.

ВОЛЕЈ МЕРТЕНСА БИО САМО УВОД: Панама се држала, а онда је уследило ђаволско друго полувреме (ФОТО)

ПАНТЕЛА ГА НАДМАШИО И ЗАГОРЧАО МУ ЖИВОТ! Суарез је направио највећи скандал у историји Мондијала, али оно што му је Србин урадио МНОГО БОЛИ (ВИДЕО)

Већ на почетку меча, Енглези су припретили, али са неколико метара лопту у празну мрежу није убацио Рахим Стерлинг. Џеси Лингард је (из недосуђеног офсајда) послао ка Стерлингу који се обрукао. Катастрофално је примио лопту која му је побегла ван терена. Међутим, све је веома брзо надокнађено. У 12. минуту, Кејн је убацио лопту коју је на кратко, после покушаја Џона Стонса зауставио голман Муез Хасен. Недуго затим Хасен је због повреде рамена напустио игру, а заменио га је Фарук Бен Мустафа. Само, десетак минута касније, у 25. минуту, Лингдард је веома лоше захватио лопту и са седам-осам метара није успео да погоди оквир гола.

У 33. минуту, Кајл Вокер потпуно непотребно је направио прекршај у казненом простору, ударивши Фахердина Бен Јусефа. Судија Вилмар Роланд није имао дилему и показао је на белу тачку, као и жути картон. Фержани Саси је био сигуран извођач, за 1:1, у 35. минуту.

Ово није обична глупост, ово је ВЕЛИКА глупост играча плаћеног 50 милиона евра (ВИДЕО)

Крајем полувремена, у 43. минуту, Тунишани су имали много среће, пошто је Лингард погодио стативу. И са 1:1 се отишло на велики одмор. У наставку меча у Волгограду, Енглези су нападали, а Тунишани су се бранили. У 69. минуту, Трипијер је извео слободан ударац, али непрецизно. Само минут касније, испред Деле Алија је интервенисао голман Бен Мустафа. На другој страни, Наим Слити је покушао са 20-ак метара, али је био веома непрецизан. Већ у 73. минуту, место је уступио Мохамеду Бен Амору.

У 78. минуту, Енглези су добили нову прилику за гол. Са 20 метара, Ешли Јанг је извео слободан ударац, али шутирао барем метар преко пречке. У следећим минутима, Горди Албион је наставио са нападимна по боковима, али сваки покушај је заустављан на десетак метара од гола. Ипак, у првом минуту надокнаде, Кејн је са два метра ипак убацио лопту у мрежу.