18.06.2018. 21:53
Hari Kejn
Hari Kejn / Izvor: Reuters

Meč je odigran u Volgogradu.

Fudbalske reprezentacije Tunisa i Engleske odigrale su utakmicu grupe G Svetskog prvenstva u Rusiji, a na kraju je bilo 2:1 za selekciju Tri lava. Poveli su favorizovani Englezi selektora Gareta Sautgejta, već u 12. minutu, a strelac je bio Hari Kejn. U 35. minutu, izjednačili su Tunišani sa bele tačke, a taj gol bio ke poklon Kajla Vokera koji je skrivio penal. Pobedu za velika tri boda u Volgogradu je doneo kapiten Kejn, u nadoknadi vremena.

U sledećem kolu, Tunis će igrati sa Belgijom, a Engleska sa Panamom. Podsetimo, nešto ranije tokom dana Belgija je pobedila Panamu.

VOLEJ MERTENSA BIO SAMO UVOD: Panama se držala, a onda je usledilo đavolsko drugo poluvreme (FOTO)

PANTELA GA NADMAŠIO I ZAGORČAO MU ŽIVOT! Suarez je napravio najveći skandal u istoriji Mondijala, ali ono što mu je Srbin uradio MNOGO BOLI (VIDEO)

Već na početku meča, Englezi su pripretili, ali sa nekoliko metara loptu u praznu mrežu nije ubacio Rahim Sterling. Džesi Lingard je (iz nedosuđenog ofsajda) poslao ka Sterlingu koji se obrukao. Katastrofalno je primio loptu koja mu je pobegla van terena. Međutim, sve je veoma brzo nadoknađeno. U 12. minutu, Kejn je ubacio loptu koju je na kratko, posle pokušaja Džona Stonsa zaustavio golman Muez Hasen. Nedugo zatim Hasen je zbog povrede ramena napustio igru, a zamenio ga je Faruk Ben Mustafa. Samo, desetak minuta kasnije, u 25. minutu, Lingdard je veoma loše zahvatio loptu i sa sedam-osam metara nije uspeo da pogodi okvir gola.

U 33. minutu, Kajl Voker potpuno nepotrebno je napravio prekršaj u kaznenom prostoru, udarivši Faherdina Ben Jusefa. Sudija Vilmar Roland nije imao dilemu i pokazao je na belu tačku, kao i žuti karton. Feržani Sasi je bio siguran izvođač, za 1:1, u 35. minutu.

Ovo nije obična glupost, ovo je VELIKA glupost igrača plaćenog 50 miliona evra (VIDEO)

Krajem poluvremena, u 43. minutu, Tunišani su imali mnogo sreće, pošto je Lingard pogodio stativu. I sa 1:1 se otišlo na veliki odmor. U nastavku meča u Volgogradu, Englezi su napadali, a Tunišani su se branili. U 69. minutu, Tripijer je izveo slobodan udarac, ali neprecizno. Samo minut kasnije, ispred Dele Alija je intervenisao golman Ben Mustafa. Na drugoj strani, Naim Sliti je pokušao sa 20-ak metara, ali je bio veoma neprecizan. Već u 73. minutu, mesto je ustupio Mohamedu Ben Amoru.

U 78. minutu, Englezi su dobili novu priliku za gol. Sa 20 metara, Ešli Jang je izveo slobodan udarac, ali šutirao barem metar preko prečke. U sledećim minutima, Gordi Albion je nastavio sa napadimna po bokovima, ali svaki pokušaj je zaustavljan na desetak metara od gola. Ipak, u prvom minutu nadoknade, Kejn je sa dva metra ipak ubacio loptu u mrežu.