ПЕНАЛ ОДЛУЧИО ПОБЕДНИКА: Швеђани уз помоћ ВАР технологије сломили Јужну Кореју! (ВИДЕО+ФОТО)

18.06.2018. 15:51 23:45
Svetsko prvenstvo
Светско првенство / Извор: Реутерс

Судио је Француз Капдевил.

Репрезентација Шведске победила је у другом мечу "Ф" групе селекцију Јужне Кореје (1:0), на стадиону у Нижњем Новгороду, а једини гол постигао је искусни Андреас Гренквист са "беле тачке" у 65. минуту.

ПОСТАО ЈЕ АТРАКЦИЈА МОНДИЈАЛА: Навијач урадио НЕВИЂЕНУ ствар да дође до УЛАЗНИЦЕ (ВИДЕО ФОТО)

У част СРПСКЕ ПОБЕДЕ! СЛАВЉЕ у Самари, Србин направио пљескавицу за Гиниса! (ФОТО)

КАКО МУ ЈЕ САМО ОВО УСПЕЛО: Прослављени ас ПРЕДВИДЕО ко ће дати гол за Србију! (ВИДЕО)

Швеђани су доминирали током већег дела, али се на прво узбуђење чекало до 18. минута: Гренквист је одиграо дупли пас са Бергом, уследила је повратна лопта петом ка истом играчу, али је у шеснаестерцу интервенисала одбрана Корејаца и отклонила опасност.

Жалиће Швеђани за зицером, који им се указао три минута касније. Можда и најбоља прилика нереализована на Мондијалу, пропала је захваљујући Маркусу Бергу. Претходно га је упослио Оле Тоивонен, искусни нападач остао је сам на петерцу, очи у очи са голманом Чоом, који га је прочитао и спасио већ виђен гол.

До одласка на одмор није било већих узбуђења. Скандинавци су имали више лопту у ногама и нападали, али без изразитих шанси. Задња линија Кореје успешно је одолевала свим налетима противника.

На нову одличну прилику, Швеђани су чекали до 56. минута, када је Форсберг ударцем главом покушао да савлада Чоа, међутим, голман Корејаца био је добро постављен и одбранио његов шут.

У 62. минуту ВАР је поново одлучивао о пеналу. Мин Во Ким је клизећим стартом зауставио Клаесона, судија Капдевил је прекинуо меч и одгледао видео-снимак, а онда исправно показао на белу тачку. Сигуран са 11 метара био је Гранквист, пославши голмана у једну - лопту у другу страну и донео Швеђанима предност - 1:0.

ВЕЛИКИ УДАРАЦ ЗА ДОМАЋИНА: Русија остала без ВАЖНОГ играча! (ФОТО)

Последњу прилику да донесе бод Кореји имао је Хванг у трећем минуту судијске надокнаде. Настала је гужва у шеснаестерцу Швеђана, после центаршута Хванг је био највиши и главом послао лопту далеко поред стативе. Скандинавци су по плану отворили Мондијал, док ће Јужна Кореја шансу за пролаз групе тражити у мечевима са Мексиком и Немачком.

ШВЕДСКА - ЈУЖНА КОРЕЈА 1:0

СТАДИОН: Нижњи Новгород.

ГЛЕДАЛАЦА: 42.300

СТРЕЛАЦ: Гранквист пенал 65.

СУДИЈА: Жорж Капдевил (Француска).

ЖУТИ КАРТОНИ: Класон (Шведска), Ким Шин Вок, Хван (Јужна Кореја)

ШВЕДСКА: Олсен - Лустиг, Јансон, Гранквист, Аугустионсон - Клаесон, Екдал (71. Хиљемарк), Ларсон (81. Андерсон), Форсберг - Тоивонен (77. Телин), Берг.

ЈУЖНА КОРЕЈА: Чо - Ли, Ким Вон, Јанг, Парк (28. Ким Мин Хо) - Ки, Ко - Хван, Сунг Ли (73. Чои Ко), Сон - Ким Шин Вок (66. Јанг Јунг Во).

Резултате и табеле можете прочитати ОВДЕ.

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.