15°C
17.05.2024.
117.1192
107.5969

PENAL ODLUČIO POBEDNIKA: Šveđani uz pomoć VAR tehnologije slomili Južnu Koreju! (VIDEO+FOTO)

18.06.2018. 15:51 23:45
Svetsko prvenstvo
Svetsko prvenstvo / Izvor: Reuters

Sudio je Francuz Kapdevil.

Reprezentacija Švedske pobedila je u drugom meču "F" grupe selekciju Južne Koreje (1:0), na stadionu u Nižnjem Novgorodu, a jedini gol postigao je iskusni Andreas Grenkvist sa "bele tačke" u 65. minutu.

POSTAO JE ATRAKCIJA MONDIJALA: Navijač uradio NEVIĐENU stvar da dođe do ULAZNICE (VIDEO+FOTO)

U čast SRPSKE POBEDE! SLAVLJE u Samari, Srbin napravio pljeskavicu za Ginisa! (FOTO)

KAKO MU JE SAMO OVO USPELO: Proslavljeni as PREDVIDEO ko će dati gol za Srbiju! (VIDEO)

Šveđani su dominirali tokom većeg dela, ali se na prvo uzbuđenje čekalo do 18. minuta: Grenkvist je odigrao dupli pas sa Bergom, usledila je povratna lopta petom ka istom igraču, ali je u šesnaestercu intervenisala odbrana Korejaca i otklonila opasnost.

Žaliće Šveđani za zicerom, koji im se ukazao tri minuta kasnije. Možda i najbolja prilika nerealizovana na Mondijalu, propala je zahvaljujući Markusu Bergu. Prethodno ga je uposlio Ole Toivonen, iskusni napadač ostao je sam na petercu, oči u oči sa golmanom Čoom, koji ga je pročitao i spasio već viđen gol.

Do odlaska na odmor nije bilo većih uzbuđenja. Skandinavci su imali više loptu u nogama i napadali, ali bez izrazitih šansi. Zadnja linija Koreje uspešno je odolevala svim naletima protivnika.

Na novu odličnu priliku, Šveđani su čekali do 56. minuta, kada je Forsberg udarcem glavom pokušao da savlada Čoa, međutim, golman Korejaca bio je dobro postavljen i odbranio njegov šut.

U 62. minutu VAR je ponovo odlučivao o penalu. Min Vo Kim je klizećim startom zaustavio Klaesona, sudija Kapdevil je prekinuo meč i odgledao video-snimak, a onda ispravno pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Grankvist, poslavši golmana u jednu - loptu u drugu stranu i doneo Šveđanima prednost - 1:0.

VELIKI UDARAC ZA DOMAĆINA: Rusija ostala bez VAŽNOG igrača! (FOTO)

Poslednju priliku da donese bod Koreji imao je Hvang u trećem minutu sudijske nadoknade. Nastala je gužva u šesnaestercu Šveđana, posle centaršuta Hvang je bio najviši i glavom poslao loptu daleko pored stative. Skandinavci su po planu otvorili Mondijal, dok će Južna Koreja šansu za prolaz grupe tražiti u mečevima sa Meksikom i Nemačkom.

ŠVEDSKA - JUŽNA KOREJA 1:0

STADION: Nižnji Novgorod.

GLEDALACA: 42.300

STRELAC: Grankvist penal 65.

SUDIJA: Žorž Kapdevil (Francuska).

ŽUTI KARTONI: Klason (Švedska), Kim Šin Vok, Hvan (Južna Koreja)

ŠVEDSKA: Olsen - Lustig, Janson, Grankvist, Augustionson - Klaeson, Ekdal (71. Hiljemark), Larson (81. Anderson), Forsberg - Toivonen (77. Telin), Berg.

JUŽNA KOREJA: Čo - Li, Kim Von, Jang, Park (28. Kim Min Ho) - Ki, Ko - Hvan, Sung Li (73. Čoi Ko), Son - Kim Šin Vok (66. Jang Jung Vo).

Rezultate i tabele možete pročitati OVDE.

Sve najnovije vesti o Mondijalu u Rusiji možete da pročitate OVDE.