СИЛОВИТ СТАРТ ДОМАЋИНА: Руси ПЕТАРДИРАЛИ Зелене соколове (ВИДЕО+ФОТО)

14.06.2018. 18:55
Fudbalska reprezentacija Rusije
Фудбалска репрезентација Русије / Извор: Реутерс

Меч је одигран на стадиону Лужњики у Москви.

Русија је силовито започела Мондијал који организује - Зборнаја је декласирала нејаку Саудијску Арабију (5:0) и тако наговестила да може до пласмана у нокаут фазу. Изабраници Станислава Черчесова су сигурном игром потврдили улогу фаворита против Зелених соколова, заблистали су Александар Головин и Денис Черишев, али је сенку на победу Зборнаје бацила повреда Алана Џагојева

ЗАБОРАВИТЕ ЛАРИСУ РИКЕЛМЕ: Прелепа Рускиња ФАСЦИНИРАЛА све фотографе на отварању СП (ФОТО)

НАЈВЕЋА КРАЂА МОНДИЈАЛА: Тукли су противнике, а судије гледале: Годинама касније стигла - Италијанска освета

ПРЕЛЕПО: Руси специјалним билбордима дочекали БРАЋУ Србе (ФОТО)

Домаћин је повео већ у 12. минуту. Александар Головин је одлично центрирао, а још боље скочио Јури Газински и прецизним ударцем главом са десетак метара постигао први гол на СП у Русији и одушевио скоро 80 хиљада навијача Зборнаје на стадиону Лужњики.

Руси дали ГОЛ, Путин погледао у небо, а онда се окренуо према саудијском принцу: Какав ШМЕКЕРСКИ ПОТЕЗ!

ПОВРАТАК: Српски репрезентативац СТИЖЕ у ХУМСКУ (ФОТО)

ДА ЛИ ЋЕ ДОЋИ У ПАРТИЗАН? Потез Марка Николића све је ОТКРИО

Русија је у 28. минуту остала без једног од најважнијих играча. Алан Џагојев је због повреде морао да напусти игру (прочитајте ОВДЕ). Домаћин је предност дуплирао у 43. минуту. Севнула је контра Русије, лопта је стигла до резервисте Дениса Черишева, који се мајсторски ослободио двојице дефанзиваца Арабије и просто закуцао лопту у мрежу.

ЕВРОКУП САОПШТИО: Звезда и Партизан међу 23 учесника Еврокупа, чека се последњи клуб (ФОТО)

ЊЕГОВА РЕЧ ЈЕ ЗАКОН: Легенда открила где ће Сергеј играти следеће сезоне!

Домаћин је победу оверио у 71. минуту, а поново је стрелац био резервиста. Артјом Џуба је ушао у игру само минут раније, а искористио је одличан центаршут најбољег играча утакмице Александра Головина, двоструког асистента, који ће осим по одличној партији бити упамћен и као први играч који је добио жути картон. У надокнади меча, прелепим голом тачку на И ставио је Денис Черишев, прелепим голом са ивице шеснаестерца. Још лепши гол је постигао Головин, из слободног ударца са 20 метара.

РУСИЈА - С. АРАБИЈА 5:0

СТРЕЛЦИ: Газински у 12. и Черишев у 43. и 90 2. Џуба у 71. и Головин у 90 4. минуту. СТАДИОН: Лужњики у Москви. ГЛЕДАЛАЦА: 78.011. СУДИЈА: Нестор Питана (Аргентина). ЖУТИ КАРТОН: Головин (Русија).

РУСИЈА: Акинфејев, Фернандес, Кутепов, Игнашевич, Жирков, Газински, Зобнин, Самедов (од 64. Кузјаев), Головин, Дзагоев (од 22. Черишев), Смолов (од 70. Џуба).

САУДИЈСКА АРАБИЈА : Ал Мајуф, Ал Бураик, Ос. Хавсави, Ом. Хавсави, Ал Шахрани, Ал Фараж, Отајф (од 64. Ал Харби), Ал Шехри (од 72. Бабир), Ал Јасим, Ал Давсари, Ал-Сахлави (од 84. Асири).

РЕЗУЛТАТЕ И ТАБЕЛУ ГРУПЕ А погледајте ОВДЕ

ХИТ ВИДЕО! Из теретане послао поруку Орловима: Викнуо "Србијо фудбалска велесило" па почео да се удара по грудима

РУСКИЊЕ ОДЛЕПИЛЕ ЗА СРПСКИМ ФУДБАЛЕРОМ! Џабе се надају, његово срце припада само НАТАШИ (ФОТО)

Све најновије вести о Мондијалу у Русији можете да прочитате ОВДЕ.