ШКОТИМА СТАЛА КНЕДЛА У ГРЛУ: Шик голчином исписао ИСТОРИЈУ и поставио РЕКОРД европских првенстава (ВИДЕО)

14.06.2021. 15:31
Patrik Šik
Патрик Шик / Извор: Реутерс

Двоструки стрелац донео победу Чесима.

Фудбалска репрезентација Шкотске поразом победом је стартовала на Европском првенству, пошто је у групи „Д“ поражена на Хемпден парку од селекције Чешке резултатом 0:2 (0:1).

МОРАО ЈЕ ДА ИЗАЂЕ ИЗ ИГРЕ: Позната тежина повреде Александра Драговића (ФОТО)

ЕУРО - ПРЕГЛЕД ДАНА: Киша ГОЛОВА! Лале избегле преокрет! Дебитанти немоћни пред Арнаутовићем

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ЛЕВАНДОВСКОГ: Пољаци спремни за Словаке!

Јунак Кнедлички био је двоструки стрелац Патрик Шик. Нападач Бајера из Леверкузена је најпре у финишу полувремена био највиши у казненом простору, после центаршута Цоуфала и ударцем главом сместио лопту иза леђа немоћног голмана Маршала.

А онда најлепши потез на мечу, можда и целог Европског првенства, иако је такмичење тек почело. Голгетер Чеха је само крочио на половину домаћина и евроголом решио питање победника.

О његовом голу са 45,5 метара причаће се и у годинама које тек следе, јер је Шик постигао погодак са највеће удаљености у историји и исписао ново поглавље у фудбалу.

Покушали су Шкоти до краја да промене резултат, међутим, одбрана Чешке је успешно одговорила на све њихове нападе и уписала важне бодове, који је могу одвести у другу рунду такмичења.

Како је меч текао, прочитајте у наставку текста.

УТАКМИЦА ЈЕ ЗАВРШЕНА.

90. минут
Михаел Крменчик је имао сјајну шансу, али је Маршал одбранио. Са неколико метара није успео да савлада голмана Шкотске.

85. минут
Шевчик мења Дариду у тиму Чешке, а Крменчик јунака утакмице Патрика Шика.

83. минут
Могао је Форест да врати неизвесност у меч, имао је лепу прилику, али лоше шутирао у казненом простору.

81. минут
Каква је то била прилика за Шика, могао је јунак Чешке да постигне хет-трик, али је Маршал овог пута успео да укроти његов шут са неколико метара.

79. минут
Нова измена у Шкосткој, О'Донел излази, Форест је на терену.

72. минут
Јанкто и Масопуст су изашли, прилику су добили Хложек и Видра.

67. минут
Мењају и Чеси, Крал је напустио терен, ушао је Томаш Холеш.

67. минут
Двострука измена у Шкотској, уместо Хендрија ушао је Мекгрегор, док је Фрејзер заменио Армстронга.

66. минут
Дајкс је имао сјајну шансу да врати Шкоте у игру, али је Вацилик одлично одбранио његов шут.

52. минут
АУУУУУУУ какав гол Чешке - 0:2! ЕВРОГОЛ Патрика Шика који ће ући у анале фудбала. Један од најлепших у историји европских шампионата. Нападач Бајера је само закорачио на противничку половину и са буквално пола терена савладао Маршала, који није знао шта га је снашло.

49. минут
Умало аутогол, Крал је нехотице послао лопту ка својој мрежи, а Вацилик извукао чист погодак и спасио свој тим.

48. минут
Ново узбуђење, овог пута пред голом Чешке: Хендри је шутирао, али је његов пројектил зауставила пречка.

47. минут
Нова шанса за Шика, лако је могло да буде 2:0 за Чешку, али је Маршал одбранио. У истом нападу уследио је још један ударац Чеха и још једна интервенција голмана Шкотске.

46. минут
Измена у Шкотској, уместо Кристија на терену је Адамс.

46. минут
Почело је друго полувреме.

ЗАВРШЕНО ЈЕ ПРВО ПОЛУВРЕМЕ.

41. минут
ГООООООООЛ!!!! Води Чешка 1:0, гол је Цоуфал, а Патрик Шик постигао 12. гол у дресу националног тима, доневши велику предност чешкој селекцији.

39. минут
Без прилика на обе стране, и Чеси и Шкоти су свесни да им овај меч може да буде пресудан око пласмана у наредну фазу такмичења.

31. минут
Најбоља шанса на утакмици за Шкотску, Робертсон је шутирао силовито, лопта је ишла под пречку, да би Томаш Вацлик сјајном интервенцијом послао лопту у корнер. У наставку акције, Чеси су се одбранили

25. минут
Поново су Чеси запретили, Соучек је био у скоку са противничким играчем, али су шкотски дефанзивци отклонили опасност.

18. минут
Сада нападају Шкоти, после центаршута Робертсона, Дикс је шутирао из близине поред гола.

16. минут
Прва озбиљна прилика за Чешку, Јанкто је шутирао из шеснаестерца, а Маршал још боље интервенисао и интервенисао, одбрана је избила лопту у корнер. У наставку акције, Шкоти су изнели лопту на противничку половину.

13. минут
Слободан ударац за Шкотску искоса, после центаршута лопта је отишла далеко од гола.

5. минут
Мекгин је имао прву шансу на мечу. Томаш Калас је погрешио, а затим је блокирао ударац везисте Астон Виле.