ЕУРО - ГРУПА Б: Данска демолирала Русију, Белгија остварила и трећи тријумф (ВИДЕО)

21.06.2021. 20:25
Jusuf Polsen
Јусуф Полсен / Извор: Реутерс

Фешта у Копенхагену.

Фудбалери Данске савладали су Русију у трећем колу групе "Б" Европског првенства резултатом 4:1 и тако обезбедила пласман у осмину финала престижног такмичења.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Холандија 1,38, Белгија 1,43, Данска 1,90!

ЕУРО ГОРИ: Македонија има НАЈЛЕПШЕ навијачице! Када их видите у купаћим костимима неће вам бити добро (ФОТО)

ГРУПА Ц: Тријумф фер-плеја, Аустрија надиграла Украјину, Холандија моћна против Македонаца (ВИДЕО)

Данци су доминирали од првог судијског звиждука, до вођства су стигли преко Дамсгарда у 38. минуту. Права фешта уследила је у другом полувремену. Навијачи Паркен стадиону уживали су у рапсодији својих љубимаца. Погађали су Полсен, Кристијансен и Меле.

Посебно се истако феноменалан гол штопера Челсија. Кристијансен је правом ракетом "поцепао" мрежу Зборнаје.

У другом мечу групе "Б", Белгија је рутински савладала Финску. Црвене ђаволе до вођства довео аутоголом голман скандинавске селекције Хардецки у 74. минуту.

Коначан резултат поставио је Лукаку у 81.

Након вечерашњих утакмица ствари су јасне. Белгија у нокаут фазу иде са првог места, Де Брујне и дружина су освојили максималних 9 бодова. Данска је друга са 3 и обезбедила је директан пласман у осмину финала, док ће Финци са трећег места тражити срећу у резултатима из осталих група.

КРАЈ МЕЧЕВА!
Русија - Данска 1:4, Финска - Белгија 0:2.

82. минут
Погодак и на другом мечу! Лукаку дуплира предност Белгије - 2:0.
82. минут
ГООООЛ! Данска демолира Русију! Меле је погодио са ивице шеснаестерца за 4:1.
79. минут
Каква голчина Кристијансена! Штопер Челсија је погодио са 20-так метара - 3:1.
75. минут
Гол у Санкт Петербургу! Вермален је покушао главом након корнера, а лопту је у сопствену мрежу убацио голман Хардецки. Белгија води 1:0.
70. минут
ГООООЛ! Дзјуба је прецизан са беле тачке. Руси су поново у игри - 1:2.
59. минут
ГОООЛ! Невероватна грешка Зобнина коју је искористио Полсен - 2:0.
50. минут
Данци су кренули офанзивно у наставку сусрета.

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!
Русија - Данска 0:1, Финска - Белгија 0:0.

38. минут
ГООООЛ! Данска је стигла до предност феноменални ударцем Дамсгарда.
36. минут
Мреже мирују и на мечу између Финске и Белгије.

29. минут
Хојбјерг је са 25 метара распалио. Одличан покушај везисте завршава поред десне стативе.

28. минут
Зборнаја гледа да на све начине одуговлачи, навијаче Данске оштро негодују.

18. минут
Велику прилику пропустио је Головин! Офанзивац Монака је шутирао са 15-так метара - Шмајхел рутински брани.

10. минут
Данска има иницијативу. Руси су у Копенхаген дошли са јасним планом - одбранити свој гол и чекати шансу из контранапада.