ПОЉСКА НИЈЕ БАЈЕРН: Очајни Левандовски гледао победу Словачке (ВИДЕО)

14.06.2021. 17:35
Slovačka
Словачка / Извор: Реутерс

Шкрињар јунак Репре.

Фудбалери Словачке савладали су Пољску резултатом 2:1 (1:0) у првом колу групе "Е" Европског првенства.

ЕУРО ТИКЕТ ДАНА: Катарина Живковић НЕ МАШИ – ово су њени типови (ФОТО)

НАЈЛЕПШИ ГОЛ НА ЕП ДО САДА: Бомба са ПОЛА терена, голман који је СПРЕЧИО Србију да оде на ЕУРО се УПЛЕО у мрежу (ВИДЕО)

ФРКА У ХРВАТСКОМ ТАБОРУ: Селектор Далић ЗАРАТИО са новинарима

Пољаци, предвођени Робертом Левандовским били фаворити на "Газпром арени" у Санкт Петербургу. Међутим, одлично су дефанзивци популарне Репре сачували голгетера Бајерна. Најбољи нападач Европе био је практично невидљив, без праве прилике да угрози Мартина Дубравку.

Словаци су до предности стигли у 18. минуту. Роберт Мак је фантастичним соло продором изашао "1 на 1" са Шћенсним, офанзивац Ференцвароша је погодио стативу, али је голман Јувентуса лоше реаговао и спровео лопту у сопствену мрежу.

Пољска је до изједначења стигла у 20 секунди другог полувремена. Карол Линети је рутинском завршницом крунисао лепу акцију комплетне екипе.

Коначан резултат поставио је Милан Шкрињар у 69. минуту. Дефанзивац Интера се најбоље снашао у шеснаестерцу и прецизним ударцем донео велико славље својој нацији.

Други меч групе "Е" на програму је од 21.00. На стадиону у Севиљи састају се Шпанија и Шведска.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Пољска - Словачка 1:2.
90. минут
Беднарек је имао веома добру прилику, са 10-так метара је пуцао поред десне стативе. Словаци су имали среће.
80. минут
Словачка се зналачки брани. Своју нову шансу чекају из контранапада.

69. минут
ГООООЛ! Шкрињар се одлично снашао у шеснаестерцу. Штопер Интера је одличном рекацијом савладао голмана Јувентуса. Словаци поново воде - 2:1.
62. минут
Пољска остаје са играчем мање! Други жути картон добио је Криховјак.

55. минут
Бело-црвени настављају да нападају. Разговор са селектором на паузи је променио филозофију игре.

46. минут
ГООООЛ! Пољаци стижу до изједначења после 20 секунди. Лепу акцију је голом крунисао Линети.