POLJSKA NIJE BAJERN: Očajni Levandovski gledao pobedu Slovačke (VIDEO)

14.06.2021. 17:35
Slovačka
Slovačka / Izvor: Reuters

Škrinjar junak Repre.

Fudbaleri Slovačke savladali su Poljsku rezultatom 2:1 (1:0) u prvom kolu grupe "E" Evropskog prvenstva.

EURO TIKET DANA: Katarina Živković NE MAŠI – ovo su njeni tipovi (FOTO)

NAJLEPŠI GOL NA EP DO SADA: Bomba sa POLA terena, golman koji je SPREČIO Srbiju da ode na EURO se UPLEO u mrežu (VIDEO)

FRKA U HRVATSKOM TABORU: Selektor Dalić ZARATIO sa novinarima

Poljaci, predvođeni Robertom Levandovskim bili favoriti na "Gazprom areni" u Sankt Peterburgu. Međutim, odlično su defanzivci popularne Repre sačuvali golgetera Bajerna. Najbolji napadač Evrope bio je praktično nevidljiv, bez prave prilike da ugrozi Martina Dubravku.

Slovaci su do prednosti stigli u 18. minutu. Robert Mak je fantastičnim solo prodorom izašao "1 na 1" sa Šćensnim, ofanzivac Ferencvaroša je pogodio stativu, ali je golman Juventusa loše reagovao i sproveo loptu u sopstvenu mrežu.

Poljska je do izjednačenja stigla u 20 sekundi drugog poluvremena. Karol Lineti je rutinskom završnicom krunisao lepu akciju kompletne ekipe.

Konačan rezultat postavio je Milan Škrinjar u 69. minutu. Defanzivac Intera se najbolje snašao u šesnaestercu i preciznim udarcem doneo veliko slavlje svojoj naciji.

Drugi meč grupe "E" na programu je od 21.00. Na stadionu u Sevilji sastaju se Španija i Švedska.

KRAJ UTAKMICE!
Poljska - Slovačka 1:2.
90. minut
Bednarek je imao veoma dobru priliku, sa 10-tak metara je pucao pored desne stative. Slovaci su imali sreće.
80. minut
Slovačka se znalački brani. Svoju novu šansu čekaju iz kontranapada.

69. minut
GOOOOL! Škrinjar se odlično snašao u šesnaestercu. Štoper Intera je odličnom rekacijom savladao golmana Juventusa. Slovaci ponovo vode - 2:1.
62. minut
Poljska ostaje sa igračem manje! Drugi žuti karton dobio je Krihovjak.

55. minut
Belo-crveni nastavljaju da napadaju. Razgovor sa selektorom na pauzi je promenio filozofiju igre.

46. minut
GOOOOL! Poljaci stižu do izjednačenja posle 20 sekundi. Lepu akciju je golom krunisao Lineti.