ЕВРОБАСКЕТ 2017: Орлови демонстрирали силу, прегазили Белгијанце! (ФОТО)

07.09.2017. 16:04
Bogdan Bogdanović
Богдан Богдановић / Извор: Фото: fiba.com

Вечерашњи меч Турска – Летонија одлучује да ли ће наш тим у осмину финала са првог или другог места у групи.

Наши најбољи кошаркаши су у последњем мечу уводне рунде ЕП у Турској, декласирали селекцију Белгије са 74:54 (18:13, 24:12, 11:14, 18:18) и осигурали друго место уочи нокаут фазе шампионата, а уколико Летонци вечерас савладају Турску, Србија ће као првопласирана у осмину финала. Ако Срби буду први, у осмини финала у недељу играће против Мађара, а као другопласирани играли би са Црногорцима.

СЕДАМ ЧУДА: Србија на листи највећих изненађења квалификација за СП (ФОТО)

ОВО СЕ ЧЕКАЛО ВИШЕ ОД ДЕЦЕНИЈЕ: Звезда има чиме да се похвали. Делије у ТРАНСУ (ФОТО)

Како било, Орлови су демонстрирали силу и квалитет против недораслих Белгијанаца и меч са њима искористили за уигравање и загревање пред наставак такмичења. Изабраници селектора Александра Ђорђевића су пружили сјајну партију, атрактивну и ефикасну, ривал је само у уводним минутама одолевао, а све остало је било у знаку нашег одличног тима.

Смењивале су се изванредне акције и поени расположених Марјановића, Богдановића, Мачвана, Лучића, Штимца, Кузмића и осталих и разлика у корист Србије је константно расла, а питање победника је практично решено још у првом полувремену .

ИВ ЧЕТВРТИНА

39. минут- Доминација Марјановића до краја - 71:51!

35. минут - Нове поене за Србију постиже Марјановић – 62:43, а затим је Лучић засутављен неспортском личном грешком, али промашује оба бацања, да би затим Марјановић поентирао под фаулом и забележио три поена - 65:43.

III ЧЕТВРТИНА

30. минут - Штимац постиже нове поене и поставља резултат после треће деонице - 56:36.

28. минут – Србија је поново на плус 20 – 52:32 (Штимац).

II ЧЕТВРТИНА

20. минут - Срби настављају да газе ривала, погоцима Богдановића и Марјановића стижу до плус 20 и до 20:0 у серији -39:19, затим је било 40:19, а поене за Белгијанце после седам минута постиже Ервел - 22:40. Марјановић повећава разлику у корист нашег тима на 42:22, а Ван Росом смањује на 42:25, резултат, којим је завршено прво полувреме.

18. минут - Поентира Лучић, серија у корист Орлова се повећава на 14:0, а Белгијанци после 34:19 прелазе на зонску одбрану.

17. минут - Селекција Србије максимално користи Марјановића под кошем 32:19.

14. минут – По два поена Марјановића и Мачвана и четири Богдановића и поново двојка Мачвана, за серију 10:0 и на семафору стоји 30:19!

13. минут – Тројка Лекомта, Белгијанци се примичу на поен заостатка – 20:19.

12. минут – Марјановић постиже нове поене за 20:13, а ривал постиже тројку – 16:20.

И ЧЕТВРТИНА

10. минут – Марјановић погађа за 18:11, а Леконт смањује на 18:13 на крају прве четвртине.

8. минут – Мачван постиже четири поена заредом – 16:11.

7. минут – Богдановић тројком поставља резултат 12:9, а у игру улазе Марјановић и Милосављевић.

5. минут – Узвратили су Белгијанци преко Ервела (5:4), који потом доноси преокрет и вођство Белгији 5:7, али Лучић постиже тројку за 8:7.

3. минут – Белгијанци повели 0:2, а Србија Кузимћевим поенима стиже до првог вођства на утакмици 3:2, а исти играч повећава разлику на 5:2.

СРБИЈА – БЕЛГИЈА 74:54 (18:13, 24:12, 11:14, 18:18)

ДВОРАНА: Фенербахче арена. ГЛЕДАЛАЦА: 761. СУДИЈЕ: Мацони (Италија), Цмикијевич (Пољска), Хорозов (Бугарска).

СРБИЈА: Мачван 10, Богдановић 15, Милосављевић, Бирчевић, Штимац 5, Лазић, Мицић 1, Гудурић 6, Јовић, Кузмић 7, Марјановић 22.

БЕЛГИЈА: Лецомт 12, Ван Росом 9, Ервел 10, Мвем, Табу, Серон 8, Салуму 7, Жиле, Зеу, Тумба 6, Бако 2, Кестелу.