EVROBASKET 2017: Orlovi demonstrirali silu, pregazili Belgijance! (FOTO)

07.09.2017. 16:04
Bogdan Bogdanović
Bogdan Bogdanović / Izvor: Foto: fiba.com

Večerašnji meč Turska – Letonija odlučuje da li će naš tim u osminu finala sa prvog ili drugog mesta u grupi.

Naši najbolji košarkaši su u poslednjem meču uvodne runde EP u Turskoj, deklasirali selekciju Belgije sa 74:54 (18:13, 24:12, 11:14, 18:18) i osigurali drugo mesto uoči nokaut faze šampionata, a ukoliko Letonci večeras savladaju Tursku, Srbija će kao prvoplasirana u osminu finala. Ako Srbi budu prvi, u osmini finala u nedelju igraće protiv Mađara, a kao drugoplasirani igrali bi sa Crnogorcima.

SEDAM ČUDA: Srbija na listi najvećih iznenađenja kvalifikacija za SP (FOTO)

OVO SE ČEKALO VIŠE OD DECENIJE: Zvezda ima čime da se pohvali. Delije u TRANSU (FOTO)

Kako bilo, Orlovi su demonstrirali silu i kvalitet protiv nedoraslih Belgijanaca i meč sa njima iskoristili za uigravanje i zagrevanje pred nastavak takmičenja. Izabranici selektora Aleksandra Đorđevića su pružili sjajnu partiju, atraktivnu i efikasnu, rival je samo u uvodnim minutama odolevao, a sve ostalo je bilo u znaku našeg odličnog tima.

Smenjivale su se izvanredne akcije i poeni raspoloženih Marjanovića, Bogdanovića, Mačvana, Lučića, Štimca, Kuzmića i ostalih i razlika u korist Srbije je konstantno rasla, a pitanje pobednika je praktično rešeno još u prvom poluvremenu .

IV ČETVRTINA

39. minut- Dominacija Marjanovića do kraja - 71:51!

35. minut - Nove poene za Srbiju postiže Marjanović – 62:43, a zatim je Lučić zasutavljen nesportskom ličnom greškom, ali promašuje oba bacanja, da bi zatim Marjanović poentirao pod faulom i zabeležio tri poena - 65:43.

III ČETVRTINA

30. minut - Štimac postiže nove poene i postavlja rezultat posle treće deonice - 56:36.

28. minut – Srbija je ponovo na plus 20 – 52:32 (Štimac).

II ČETVRTINA

20. minut - Srbi nastavljaju da gaze rivala, pogocima Bogdanovića i Marjanovića stižu do plus 20 i do 20:0 u seriji -39:19, zatim je bilo 40:19, a poene za Belgijance posle sedam minuta postiže Ervel - 22:40. Marjanović povećava razliku u korist našeg tima na 42:22, a Van Rosom smanjuje na 42:25, rezultat, kojim je završeno prvo poluvreme.

18. minut - Poentira Lučić, serija u korist Orlova se povećava na 14:0, a Belgijanci posle 34:19 prelaze na zonsku odbranu.

17. minut - Selekcija Srbije maksimalno koristi Marjanovića pod košem 32:19.

14. minut – Po dva poena Marjanovića i Mačvana i četiri Bogdanovića i ponovo dvojka Mačvana, za seriju 10:0 i na semaforu stoji 30:19!

13. minut – Trojka Lekomta, Belgijanci se primiču na poen zaostatka – 20:19.

12. minut – Marjanović postiže nove poene za 20:13, a rival postiže trojku – 16:20.

I ČETVRTINA

10. minut – Marjanović pogađa za 18:11, a Lekont smanjuje na 18:13 na kraju prve četvrtine.

8. minut – Mačvan postiže četiri poena zaredom – 16:11.

7. minut – Bogdanović trojkom postavlja rezultat 12:9, a u igru ulaze Marjanović i Milosavljević.

5. minut – Uzvratili su Belgijanci preko Ervela (5:4), koji potom donosi preokret i vođstvo Belgiji 5:7, ali Lučić postiže trojku za 8:7.

3. minut – Belgijanci poveli 0:2, a Srbija Kuzimćevim poenima stiže do prvog vođstva na utakmici 3:2, a isti igrač povećava razliku na 5:2.

SRBIJA – BELGIJA 74:54 (18:13, 24:12, 11:14, 18:18)

DVORANA: Fenerbahče arena. GLEDALACA: 761. SUDIJE: Maconi (Italija), Cmikijevič (Poljska), Horozov (Bugarska).

SRBIJA: Mačvan 10, Bogdanović 15, Milosavljević, Birčević, Štimac 5, Lazić, Micić 1, Gudurić 6, Jović, Kuzmić 7, Marjanović 22.

BELGIJA: Lecomt 12, Van Rosom 9, Ervel 10, Mvem, Tabu, Seron 8, Salumu 7, Žile, Zeu, Tumba 6, Bako 2, Kestelu.