ЕВРОБАСКЕТ 2017: Србија рутински тријумфовала против Британаца (ФОТО)

05.09.2017. 15:47
Košarkaška reprezentacija Srbije
Кошаркашка репрезентација Србије / Извор: Фото: fiba.com

Орлови са пола гаса стигли до треће победе и пласмана у наредну рунду.

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је у четвртом колу групе Д селекцију Велике Британије са 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13). На овај начин Србија је остала у игри за прво место у групи и већ обезбедила пласман у наредну рунду, пошто је Летонија раније данас савладала Русију, али ће бити потребно и да Летонци победе Турску у последњем колу.

Орлови су рутински савладали Британију, а селектор Александар Ђорђевић је искористио прилику да мало промеша карте и одмори играче који су у прва три меча поднели навећи терет. Ипак, упркос томе Богдан Богдановић био је најефикаснији са 18 поена, а пратили су га Стефан Јовић и Владимир Штимац са по 11, док је 10 додао Милан Мачван.

Кошаркашка репрезентација Србије игра меч четвртог кола Д групе против Велике Британије на Европском шампионату. Као и претходне мечеве, Орлови ће и овај играти у ''Фенербахче Арени''. Непосредно пре почетка меча Србије стигле су добре вести пошто је Летонија савладала Русију 84:69, па Баћушке сада такође имају један пораз као и селекција Александра Ђорђевића која и даље има шансе да са првог места оде у осмину финала.

За такав сценарио потребно је да Србија слави у преостале две утакмице, против Велике Британије и Белгије, а да Летонци у последњем колу савладају домаћина Турску.

Дешавања из минута у минут можете да пратите УЖИВО на порталу Србија Данас.

ИВ ЧЕТВРТИНА

37. минут - Богдановић је оба пута прецизан са пенала 79:65.

35. минут - Опао је темпо меча, али Србија чува двоцифрену предност 73:60.

32. минут - Србија боље отвара последњу деоницу и поенима Кузмића и Богдановића води 69:55.

III ЧЕТВРТИНА

30. минут - Британци пред последњу четвртину смањују на 10 поена заостатка, 65:55.

27. минут - Србија контролише меч, поени Штимца за 63:47.

24. минут - Закуцавањем Јовића и тројком Богдановића Србија је повела са 59:42.

22. минут - Јовићевом трећом тројком и поенима Лучића после одличне акције Србија има нову максималну предност 54:40.

II ЧЕТВРТИНА

20. минут - Британци су ипак успели да на полувреме оду са једноцифреним минусом, 47:38 за Србију.

18. минут - Слабија игра Србије у нападу, Британци праве серију 7-0 и смањују на 39:34.

16. минут - Кратко су Британци спустили заостатак на испод 10 поена, Бирчевић и Гудурић поентирају за предност Србије 39:27.

15. минут - Британце такође служи шут за три поена, Окерафор смањује на 35:27 за Србију.

12. минут - Размена тројки између Србије и Велике Британије, Џонсон и Нелсон су погађали за Британце, а Мачван и Мицић за Орлове који и даље има двоцифрену предност 31:20.

И ЧЕТВРТИНА

10. минут - Србија одлично шутира тројке, Мицић постиже шесту за Орлове који имају прву двоцифрену предност 25:14, а тим резултатом је и завршена прва четвртина,

8. минут - Богдановић постиже прву тројку из трећег покушаја, Штимац додаје два поена и Орлови воде 18:11.

6. минут - Јовић постиже другу тројку из три покушаја, Србија води 13:9.

5. минут - После уводних минута без коша на обе стране, Јовић и Бирчевић постижу тројке за вођство Србије 10:6.

СРБИЈА - ВЕЛИКА БРИТАНИЈА 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13)

ДВОРАНА: "Фенербахче арена".

СУДИЈЕ: Георгис Прусанидис (Грчка), Мартин Хорозов (Бугарска), Мајкл Виленд (Канада).

СРБИЈА: Мачван 10, Богдановић 18, Лучић 2, Милосављевић, Бирчевић 5, Штимац 11, Лазић 2, Мицић 8, Гудурић 5, Јовић 11, Кузмић 6, Марјановић 4.

В. БРИТАНИЈА: Акодо, Џонсон 13, Мокфорд, Лоренс, Окерафор 17, Кларк 8, Мареј 8, Боатенг, Нелсон 11, Акара 5, Оласени 6, Џозеф.