EVROBASKET 2017: Srbija rutinski trijumfovala protiv Britanaca (FOTO)

05.09.2017. 15:47
Košarkaška reprezentacija Srbije
Košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fiba.com

Orlovi sa pola gasa stigli do treće pobede i plasmana u narednu rundu.

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je u četvrtom kolu grupe D selekciju Velike Britanije sa 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13). Na ovaj način Srbija je ostala u igri za prvo mesto u grupi i već obezbedila plasman u narednu rundu, pošto je Letonija ranije danas savladala Rusiju, ali će biti potrebno i da Letonci pobede Tursku u poslednjem kolu.

Orlovi su rutinski savladali Britaniju, a selektor Aleksandar Đorđević je iskoristio priliku da malo promeša karte i odmori igrače koji su u prva tri meča podneli naveći teret. Ipak, uprkos tome Bogdan Bogdanović bio je najefikasniji sa 18 poena, a pratili su ga Stefan Jović i Vladimir Štimac sa po 11, dok je 10 dodao Milan Mačvan.

Košarkaška reprezentacija Srbije igra meč četvrtog kola D grupe protiv Velike Britanije na Evropskom šampionatu. Kao i prethodne mečeve, Orlovi će i ovaj igrati u ''Fenerbahče Areni''. Neposredno pre početka meča Srbije stigle su dobre vesti pošto je Letonija savladala Rusiju 84:69, pa Baćuške sada takođe imaju jedan poraz kao i selekcija Aleksandra Đorđevića koja i dalje ima šanse da sa prvog mesta ode u osminu finala.

Za takav scenario potrebno je da Srbija slavi u preostale dve utakmice, protiv Velike Britanije i Belgije, a da Letonci u poslednjem kolu savladaju domaćina Tursku.

Dešavanja iz minuta u minut možete da pratite UŽIVO na portalu Srbija Danas.

IV ČETVRTINA

37. minut - Bogdanović je oba puta precizan sa penala 79:65.

35. minut - Opao je tempo meča, ali Srbija čuva dvocifrenu prednost 73:60.

32. minut - Srbija bolje otvara poslednju deonicu i poenima Kuzmića i Bogdanovića vodi 69:55.

III ČETVRTINA

30. minut - Britanci pred poslednju četvrtinu smanjuju na 10 poena zaostatka, 65:55.

27. minut - Srbija kontroliše meč, poeni Štimca za 63:47.

24. minut - Zakucavanjem Jovića i trojkom Bogdanovića Srbija je povela sa 59:42.

22. minut - Jovićevom trećom trojkom i poenima Lučića posle odlične akcije Srbija ima novu maksimalnu prednost 54:40.

II ČETVRTINA

20. minut - Britanci su ipak uspeli da na poluvreme odu sa jednocifrenim minusom, 47:38 za Srbiju.

18. minut - Slabija igra Srbije u napadu, Britanci prave seriju 7-0 i smanjuju na 39:34.

16. minut - Kratko su Britanci spustili zaostatak na ispod 10 poena, Birčević i Gudurić poentiraju za prednost Srbije 39:27.

15. minut - Britance takođe služi šut za tri poena, Okerafor smanjuje na 35:27 za Srbiju.

12. minut - Razmena trojki između Srbije i Velike Britanije, Džonson i Nelson su pogađali za Britance, a Mačvan i Micić za Orlove koji i dalje ima dvocifrenu prednost 31:20.

I ČETVRTINA

10. minut - Srbija odlično šutira trojke, Micić postiže šestu za Orlove koji imaju prvu dvocifrenu prednost 25:14, a tim rezultatom je i završena prva četvrtina,

8. minut - Bogdanović postiže prvu trojku iz trećeg pokušaja, Štimac dodaje dva poena i Orlovi vode 18:11.

6. minut - Jović postiže drugu trojku iz tri pokušaja, Srbija vodi 13:9.

5. minut - Posle uvodnih minuta bez koša na obe strane, Jović i Birčević postižu trojke za vođstvo Srbije 10:6.

SRBIJA - VELIKA BRITANIJA 82:68 (25:14, 22:24, 18:17, 17:13)

DVORANA: "Fenerbahče arena".

SUDIJE: Georgis Prusanidis (Grčka), Martin Horozov (Bugarska), Majkl Vilend (Kanada).

SRBIJA: Mačvan 10, Bogdanović 18, Lučić 2, Milosavljević, Birčević 5, Štimac 11, Lazić 2, Micić 8, Gudurić 5, Jović 11, Kuzmić 6, Marjanović 4.

V. BRITANIJA: Akodo, Džonson 13, Mokford, Lorens, Okerafor 17, Klark 8, Marej 8, Boateng, Nelson 11, Akara 5, Olaseni 6, Džozef.