ЕВРОБАСКЕТ 2017: Орлови рафалом тројки вратили дуг Турцима за 2010. годину! (ФОТО)

04.09.2017. 20:05
košarkaši srbije
кошаркаши србије / Извор: Фото: Танјуг

У четвртом колу наш тим игра против селекције Велике Британије, у уторак од 16 часова.

Велики тријумф Орлова! Вратили су дуг Турцима за болан пораз са СП 2010. године, када је српски тим покраден судијском неправдом. Наши најбољи кошаркаши срушили су селекцију домаћина ЕП у Турској у мечу 3. кола Д групе са 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29). Био је то веома важан дуел за што бољу позицију у овој фази такмичења. Обе екипе су у сусрет ушле са скором 1-1, пошто је наш тим претходно савладао Летонију, а доживео пораз од Руса, који су такође поразили и Турке.

ПОНОСАН НА ТИМ: Пред меч са Турцима Ђорђевић истиче атмосферу, а ево како мотивише играче (ФОТО)

ЕВРОБАСКЕТ 2017: Мађари пред ВЕЛИКИМ успехом! (ВИДЕО)

Селекција Србије је одиграла паметно, ефикасно, стрпљиво и прецизно овај психолошки тежак дуел. Ништа није могло да заустави изабранике селектора Александра Ђорђевића, чију концентрацију није пореметила ни крцата "Фенербахче арена", ни мотивисани тим домаћина. Једноставно, пресудио је квалитет српске кошарке и наша репрезентација је потврдила да, без обзира на то у ком саставу игра, ако следи препознатљив концепт игре, може да победи било кога.

Био је то меч препун надигравања, лепих акција, шутева са дистанце, а репрезентација Србије је демонстрирала карактеристичну лепршаву и тимску игру, користећи вешто и адуте под кошем, пре свега Марјановића и све сјајне, расположене шутере.

Свака част Орлови! Следећи ривал српској селекцији је репрезентација Велике Британије, са којом наши момци играју у уторак од 16 часова.

ИВ ЧЕТВРТИНА

39. Лучић и Јовић постижу тројке - 76:70, затим овај први реализује два пенала за 78:72.

37. минут - Јовић постиже тројку за 73:67!

37. минут - Прорадио је Богдановић, џокер Србије, којег Турци све време добро чувају, постигао је осам поена у серији, од тога тројку скоро са центра терена за 68:63. Исти играч је са линије пенала поставио резултат 70:65.

35. минут – Разиграо се Милосављевић (57:48), али после тројке Махмутоглуа је 57:53, али Осман постигао тројку о таблу (!) 57:56, а исти играч доводи Турску у вођство са нова три поена - 57:59.

III ЧЕТВРТИНА

30. минут – Штимац поставља резултат 50:43, а Милосављевић сјајним продором 52:45, па Кузмић поентира под фаулом за 53:45 на крају трећег квартала.

27. минут – Мачван погађа за плус 10 – 48:38, али Осман и Гулер смањују на 48:43.

25. минут - Јовић је постигао два поена 46:36 за ново двоцифрено вођство Орлова.

24. минут – Мачван погађа са полудистанце са крилне позиције за плус осам – 44:36.

ИИ ЧЕТВРТИНА

20. минут - После фаула над Марјановићем и његова два поготка са линије слободних бацања било је 36:29, али је Гулер погодио кош у последњим секундама полувремена -36:31.

16. минут – За ново конкретније вођство нашег тима побринуо се Бирчевић са четири узастопна поена – 31:25, а после тројке Богдановића резултат је 34:27.

12. минут - Марјановић је донео нашем тиму плус 14 (27:13), али Турци су направили серију 12:0 за 27:25.

И ЧЕТВРТИНА

10. минут - Милосављевић поентирао за 21:10, прво двоцифрено вођство, али је Осман узвратио тројком и поставио резултат прве четвртине – 21:13.

9. минут - Серијом Милосављевићевих поена Србија стиже до плус седам, а Мачван повећава на 19:10.

6. минут - После Лучићевић и Штимчевих поена Србија води 13:6.

5. минут - После Бирчевићевих поена под фаулом на семафору стоји 8:4, али Турци смањују на 8:6.

2. минут – Меч је отворио Сипахи тројком, а на итсти начин је узвратио Јовић, који је потом додао још два поена – 5:3.

Наши најбољи кошаркаши спремни да у 20.00 х у 3. колу ЕП против домаћина Турске дају све од себе за победу!

#EuroBasket2017 #kss pic.twitter.com/6oOUlTzLpd

СРБИЈА - ТУРСКА 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29)

ДВОРАНА: Фенербахче арена. ГЛЕДАЛАЦА: 9.692. СУДИЈЕ: Цмкијевич (Пољска), Јасевичијус (Литванија), Мацони (Италија)

СРБИЈА: Мачван 8, Богдановић 17, Лучић 7, Милосављевић 8, Бирчевић 7, Штимац 5, Лазић, Мицић 2, Гудурић, Јовић 15, Кузмић 5, Марјановић 6.

ТУРСКА: Вејселоглу 2, Балбај, Гулер 8, Осман 15, Херсек, Ерден 13, Махмутоглу 19, Адемир, Санли, Коркмаз 11, Сипахи 6, Коксал.

Резултати (Група Д) - 3. коло: Летонија – Велика Британија 97:92, Белгија – Русија 67:76, Србија – Турска 80:74.

Табела: Русија 3-0, Летонија 2-1, Србија 2-1, Турска 1-2, Белгија 1-2, Велика Британија 0-3.