EVROBASKET 2017: Orlovi rafalom trojki vratili dug Turcima za 2010. godinu! (FOTO)

04.09.2017. 20:05
košarkaši srbije
košarkaši srbije / Izvor: Foto: Tanjug

U četvrtom kolu naš tim igra protiv selekcije Velike Britanije, u utorak od 16 časova.

Veliki trijumf Orlova! Vratili su dug Turcima za bolan poraz sa SP 2010. godine, kada je srpski tim pokraden sudijskom nepravdom. Naši najbolji košarkaši srušili su selekciju domaćina EP u Turskoj u meču 3. kola D grupe sa 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29). Bio je to veoma važan duel za što bolju poziciju u ovoj fazi takmičenja. Obe ekipe su u susret ušle sa skorom 1-1, pošto je naš tim prethodno savladao Letoniju, a doživeo poraz od Rusa, koji su takođe porazili i Turke.

PONOSAN NA TIM: Pred meč sa Turcima Đorđević ističe atmosferu, a evo kako motiviše igrače (FOTO)

EVROBASKET 2017: Mađari pred VELIKIM uspehom! (VIDEO)

Selekcija Srbije je odigrala pametno, efikasno, strpljivo i precizno ovaj psihološki težak duel. Ništa nije moglo da zaustavi izabranike selektora Aleksandra Đorđevića, čiju koncentraciju nije poremetila ni krcata "Fenerbahče arena", ni motivisani tim domaćina. Jednostavno, presudio je kvalitet srpske košarke i naša reprezentacija je potvrdila da, bez obzira na to u kom sastavu igra, ako sledi prepoznatljiv koncept igre, može da pobedi bilo koga.

Bio je to meč prepun nadigravanja, lepih akcija, šuteva sa distance, a reprezentacija Srbije je demonstrirala karakterističnu lepršavu i timsku igru, koristeći vešto i adute pod košem, pre svega Marjanovića i sve sjajne, raspoložene šutere.

Svaka čast Orlovi! Sledeći rival srpskoj selekciji je reprezentacija Velike Britanije, sa kojom naši momci igraju u utorak od 16 časova.

IV ČETVRTINA

39. Lučić i Jović postižu trojke - 76:70, zatim ovaj prvi realizuje dva penala za 78:72.

37. minut - Jović postiže trojku za 73:67!

37. minut - Proradio je Bogdanović, džoker Srbije, kojeg Turci sve vreme dobro čuvaju, postigao je osam poena u seriji, od toga trojku skoro sa centra terena za 68:63. Isti igrač je sa linije penala postavio rezultat 70:65.

35. minut – Razigrao se Milosavljević (57:48), ali posle trojke Mahmutoglua je 57:53, ali Osman postigao trojku o tablu (!) 57:56, a isti igrač dovodi Tursku u vođstvo sa nova tri poena - 57:59.

III ČETVRTINA

30. minut – Štimac postavlja rezultat 50:43, a Milosavljević sjajnim prodorom 52:45, pa Kuzmić poentira pod faulom za 53:45 na kraju trećeg kvartala.

27. minut – Mačvan pogađa za plus 10 – 48:38, ali Osman i Guler smanjuju na 48:43.

25. minut - Jović je postigao dva poena 46:36 za novo dvocifreno vođstvo Orlova.

24. minut – Mačvan pogađa sa poludistance sa krilne pozicije za plus osam – 44:36.

II ČETVRTINA

20. minut - Posle faula nad Marjanovićem i njegova dva pogotka sa linije slobodnih bacanja bilo je 36:29, ali je Guler pogodio koš u poslednjim sekundama poluvremena -36:31.

16. minut – Za novo konkretnije vođstvo našeg tima pobrinuo se Birčević sa četiri uzastopna poena – 31:25, a posle trojke Bogdanovića rezultat je 34:27.

12. minut - Marjanović je doneo našem timu plus 14 (27:13), ali Turci su napravili seriju 12:0 za 27:25.

I ČETVRTINA

10. minut - Milosavljević poentirao za 21:10, prvo dvocifreno vođstvo, ali je Osman uzvratio trojkom i postavio rezultat prve četvrtine – 21:13.

9. minut - Serijom Milosavljevićevih poena Srbija stiže do plus sedam, a Mačvan povećava na 19:10.

6. minut - Posle Lučićević i Štimčevih poena Srbija vodi 13:6.

5. minut - Posle Birčevićevih poena pod faulom na semaforu stoji 8:4, ali Turci smanjuju na 8:6.

2. minut – Meč je otvorio Sipahi trojkom, a na itsti način je uzvratio Jović, koji je potom dodao još dva poena – 5:3.

Naši najbolji košarkaši spremni da u 20.00 h u 3. kolu EP protiv domaćina Turske daju sve od sebe za pobedu!

#EuroBasket2017 #kss pic.twitter.com/6oOUlTzLpd

SRBIJA - TURSKA 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29)

DVORANA: Fenerbahče arena. GLEDALACA: 9.692. SUDIJE: Cmkijevič (Poljska), Jasevičijus (Litvanija), Maconi (Italija)

SRBIJA: Mačvan 8, Bogdanović 17, Lučić 7, Milosavljević 8, Birčević 7, Štimac 5, Lazić, Micić 2, Gudurić, Jović 15, Kuzmić 5, Marjanović 6.

TURSKA: Vejseloglu 2, Balbaj, Guler 8, Osman 15, Hersek, Erden 13, Mahmutoglu 19, Ademir, Sanli, Korkmaz 11, Sipahi 6, Koksal.

Rezultati (Grupa D) - 3. kolo: Letonija – Velika Britanija 97:92, Belgija – Rusija 67:76, Srbija – Turska 80:74.

Tabela: Rusija 3-0, Letonija 2-1, Srbija 2-1, Turska 1-2, Belgija 1-2, Velika Britanija 0-3.