БЈЕЛСА УРЛАО НА НОВИНАРЕ: Селектор Уругваја се беснео након елиминације (ВИДЕО)
Слом живаца
Аргентински тренер Марсело Бијелса (70) бесно је реаговао после још једног болног пораза, против Шпаније, и у целини скандалозног наступа свог тима на Светском првенству.
- Хајде, одмах - викао је ка координатору за реализацију ТВ преноса, без икаквог стрпљења и разумевања за своје и туђе обавезе на Светском првенству.
Славни тренер велике репутације потпуно је подбацио са својим тимом на Мундијалу. Уругвајци су правили невероватне киксеве у ремијима против аутсајдера, најпре Саудијске Арабије (1:1), а онда и против Зеленортских Острва (2:2). У ноћи за нама тешка ситуација је кулминирала тешко објашњивим наступом против Шпаније. Не због резултата, него због ситуација на терену и ван њега.
- То што сам дао уругвајском фудбалу је ништа, јер је било какав допринос тренера бескористан ако на крају нема позитивног исхода. Ако ме питате како ће ме запамтити, рећи ћу вам да ће ме памтити као некога ко није оставио ништа за собом", рекао је Бијелса.
Коментаришући меч против Шпаније (0:1), рекао је да је реми био праведан исход, али да наступ није био проблем, већ коначан епилог - дебакл.
- Меч је био равноправан. Заслужили смо реми. Требало је да одиграно нерешено. Није био проблем то како смо одиграли.
Марсело "Ел Локо" Бијелса је селектор Уругваја од 2023. године и под његовим вођством Уругвајци су први пут од 2002. одиграли групну фазу СП без иједне победе.