BJELSA URLAO NA NOVINARE: Selektor Urugvaja se besneo nakon eliminacije (VIDEO)
Slom živaca
Argentinski trener Marselo Bijelsa (70) besno je reagovao posle još jednog bolnog poraza, protiv Španije, i u celini skandaloznog nastupa svog tima na Svetskom prvenstvu.
- Hajde, odmah - vikao je ka koordinatoru za realizaciju TV prenosa, bez ikakvog strpljenja i razumevanja za svoje i tuđe obaveze na Svetskom prvenstvu.
Slavni trener velike reputacije potpuno je podbacio sa svojim timom na Mundijalu. Urugvajci su pravili neverovatne kikseve u remijima protiv autsajdera, najpre Saudijske Arabije (1:1), a onda i protiv Zelenortskih Ostrva (2:2). U noći za nama teška situacija je kulminirala teško objašnjivim nastupom protiv Španije. Ne zbog rezultata, nego zbog situacija na terenu i van njega.
- To što sam dao urugvajskom fudbalu je ništa, jer je bilo kakav doprinos trenera beskoristan ako na kraju nema pozitivnog ishoda. Ako me pitate kako će me zapamtiti, reći ću vam da će me pamtiti kao nekoga ko nije ostavio ništa za sobom", rekao je Bijelsa.
Komentarišući meč protiv Španije (0:1), rekao je da je remi bio pravedan ishod, ali da nastup nije bio problem, već konačan epilog - debakl.
- Meč je bio ravnopravan. Zaslužili smo remi. Trebalo je da odigrano nerešeno. Nije bio problem to kako smo odigrali.
Marselo "El Loko" Bijelsa je selektor Urugvaja od 2023. godine i pod njegovim vođstvom Urugvajci su prvi put od 2002. odigrali grupnu fazu SP bez ijedne pobede.