Капитен Ирана решио СВЕ да открије! Инфантино им улазио у свлачионицу, ФИФА жели да ИСПАДНУ: "Ово је катастрофалан Мундијал"
Фудбалски свет нажалост жмури на ситуацију са репрезентацијом Ирана
Капитен репрезентације Ирана Мехди Тареми упутио је оштре критике на рачун ФИФА и организатора Светског првенства након ремија са Египтом (1:1), којим је његова селекција остала без директног пласмана у нокаут фазу. Сада морају да чекају расплет у још три групе.
Иран је био надомак победе, али је погодак Шоџе Халилзадеха у судијској надокнади поништен после ВАР провере због офсајда, па ће о наставку такмичења одлучивати расплет у групи.
Тареми: "Нико не жели да нам помогне"
После утакмице искусни нападач није скривао разочарање, истакавши да се његова репрезентација од почетка турнира суочава са бројним проблемима ван терена.
- На ове ствари се жалимо од самог почетка. Ово је катастрофално Светско првенство. Катастрофа. Као професионални играчи на професионалном такмичењу, ово није исправно. Није фер. Ако ФИФА мисли да је ово фер, у реду за њих. Али није фер. Ко жели да нам помогне? Нико. Нико - рекао је Тареми.
Прозвао ФИФА и Инфантина
Капитен Ирана потом је поручио да не види ко би требало да преузме одговорност за ситуацију у којој се налази његова репрезентација, подсетивши и на обећање председника ФИФА Ђанија Инфантина пред почетак турнира.
- Ко треба да реши овај проблем? Ко? ФИФА? Не знам. Сједињене Америчке Државе? Не знам. Само ми наведите једно име. Председник ФИФА Ђани Инфантино дошао је у нашу свлачионицу пред прву утакмицу против Новог Зеланда и рекао да ће решити сваки проблем, али ФИФА заправо није урадила ништа - открива бивши нападач Порта и Интера.
Критикама се придружио и селектор Галеноеи
Незадовољство није крио ни селектор Ирана Амир Галеноеи, који је посебно критиковао однос домаћина према његовој репрезентацији.
Понашање Сједињених Америчких Држава према нама било је заиста ужасно и надамо се да ће свет тога постати свестан - рекао је Галеноеи.
Проблеми Ирана почели и пре Мундијала
Иранска репрезентација током читавог Светског првенства суочавала се са организационим потешкоћама, пре свега због проблема са визама и путовањима.
Након оружаног сукоба између Ирана, Сједињених Америчких Држава и Израела почетком године, део чланова иранске делегације није добио америчке визе. Због тога је репрезентација била приморана да припреме за Мундијал организује у Мексику, уместо у Сједињеним Америчким Државама.
На конференцији за медије у Сијетлу Тареми је упитан да ли сматра да би организатори турнира, укључујући ФИФА и америчке власти, радије видели Иран елиминисан са Светског првенства, што је додатно подгрејало тензије које прате наступ иранске селекције на овогодишњем Мундијалу.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.