Kapiten Irana rešio SVE da otkrije! Infantino im ulazio u svlačionicu, FIFA želi da ISPADNU: "Ovo je katastrofalan Mundijal"
Fudbalski svet nažalost žmuri na situaciju sa reprezentacijom Irana
Kapiten reprezentacije Irana Mehdi Taremi uputio je oštre kritike na račun FIFA i organizatora Svetskog prvenstva nakon remija sa Egiptom (1:1), kojim je njegova selekcija ostala bez direktnog plasmana u nokaut fazu. Sada moraju da čekaju rasplet u još tri grupe.
Iran je bio nadomak pobede, ali je pogodak Šodže Halilzadeha u sudijskoj nadoknadi poništen posle VAR provere zbog ofsajda, pa će o nastavku takmičenja odlučivati rasplet u grupi.
Taremi: "Niko ne želi da nam pomogne"
Posle utakmice iskusni napadač nije skrivao razočaranje, istakavši da se njegova reprezentacija od početka turnira suočava sa brojnim problemima van terena.
- Na ove stvari se žalimo od samog početka. Ovo je katastrofalno Svetsko prvenstvo. Katastrofa. Kao profesionalni igrači na profesionalnom takmičenju, ovo nije ispravno. Nije fer. Ako FIFA misli da je ovo fer, u redu za njih. Ali nije fer. Ko želi da nam pomogne? Niko. Niko - rekao je Taremi.
Prozvao FIFA i Infantina
Kapiten Irana potom je poručio da ne vidi ko bi trebalo da preuzme odgovornost za situaciju u kojoj se nalazi njegova reprezentacija, podsetivši i na obećanje predsednika FIFA Đanija Infantina pred početak turnira.
- Ko treba da reši ovaj problem? Ko? FIFA? Ne znam. Sjedinjene Američke Države? Ne znam. Samo mi navedite jedno ime. Predsednik FIFA Đani Infantino došao je u našu svlačionicu pred prvu utakmicu protiv Novog Zelanda i rekao da će rešiti svaki problem, ali FIFA zapravo nije uradila ništa - otkriva bivši napadač Porta i Intera.
Kritikama se pridružio i selektor Galenoei
Nezadovoljstvo nije krio ni selektor Irana Amir Galenoei, koji je posebno kritikovao odnos domaćina prema njegovoj reprezentaciji.
Ponašanje Sjedinjenih Američkih Država prema nama bilo je zaista užasno i nadamo se da će svet toga postati svestan - rekao je Galenoei.
Problemi Irana počeli i pre Mundijala
Iranska reprezentacija tokom čitavog Svetskog prvenstva suočavala se sa organizacionim poteškoćama, pre svega zbog problema sa vizama i putovanjima.
Nakon oružanog sukoba između Irana, Sjedinjenih Američkih Država i Izraela početkom godine, deo članova iranske delegacije nije dobio američke vize. Zbog toga je reprezentacija bila primorana da pripreme za Mundijal organizuje u Meksiku, umesto u Sjedinjenim Američkim Državama.
Na konferenciji za medije u Sijetlu Taremi je upitan da li smatra da bi organizatori turnira, uključujući FIFA i američke vlasti, radije videli Iran eliminisan sa Svetskog prvenstva, što je dodatno podgrejalo tenzije koje prate nastup iranske selekcije na ovogodišnjem Mundijalu.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.