НОВИ ВАПАЈ ИРАНАЦА: Американци су нам мучили капитена
Мехди Тареми и помоћни тренер имали проблема на аеродрому
Због затегнутих политичких односа са Америком, као и сукоба који и даље трају на Блиском истоку, фудбалска репрезентација Ирана је на једвите јаде стигла на Маундијал, међутим и током шампионата имају силних проблема.
Американци се пак нису показали као добри домаћини и од почетка "малтретирају" Иранце који су прво имали проблеме с визама, док им практично није дозвољено да бораве у САД ван утакмица.
Тако је Иран путовао из Тихуане у Лос Анђелес на дан утакмица са Белгијом и Новим Зеландом, док је сада пред дуел у Сијетлу са Египтом успео да "избоксује" чак два дана у Америци - пре него што буде враћен у Мексико.
Иран сада тврди да су америчке власти поново одложиле њихов одлазак са аеродрома због "узнемиравања капитена Мехдија Таремија и помоћног тренера - саопштили су из иранског Савеза.
У саопштењу које су објавили пожалили су се на нове негостољубиве потезе Американаца.
-Док репрезентација Ирана по трећи пут путује у Сједињене Америчке Државе, наш тим је поново задржан на аеродрому због проблема које су изазвале америчке власти. Чланови репрезентације Ирана стигли су раније данас на аеродром ради лета за утакмицу против Египта, али је, као и раније, интервенција домаће стране, која укључује Саид Алоија и Мехдија Таремија, довела до тога да екипа буде задржана на аеродрому - наводи се и додаје да је остатак тима сачекао њих двојицу пре лета у Сијетл.
Американци на другој страни тврде да је све "протекло у најбољем реду" и да је Иран на време, чак и пре предвиђеног рока, полетео у Сијетл за меч са Египћанима.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.