ШОК ЗА НАЦИЈУ: Након елиминације са СП НАЈБОЉИ у тиму се ПОВУКАО из репрезентације
Мало ко је ово очекивао
Након елиминације у групној фази Светског првенства у фудбалу, један од најбољих играча Чешке Патрик Шик одлучио је да се повуче из националног тима, објавио је у четвртак.
Чешка је групну фазу на СП завршила на последњем месту на табели са само једним бодом, пошто су у групи А поражени од Јужне Кореје (1:2) и Мексика (0:3), а одиграли су нерешено са Јужном Африком (1:1).
- Мој репрезентативни пут се данас затвара. Ова одлука није импулсивна и није дошла преко ноћи. То је идеја коју дуго носим са собом и о којој дуго размишљам.
Било је то путовање пуно емоција, радости, пораза, победа и тешких тренутака. Увек сам се трудио да људима пружим најбоље и да што боље представљам нашу земљу.
Одлазим поносан на оно што сам постигао у дресу репрезентације. Али истовремено са осећајем да чешки фудбал има више него што је то указивало последњих година. Потребно је погледати истини у очи и променити низ ствари које дуго не функционишу.
Не говорим ово из беса или разочарања. Зато ми је стало до чешког фудбала. Хвала свим навијачима, саиграчима и људима који су ме све време подржавали. Била ми је част носити чешки дрес - написао је Шик.
Шик је за репрезентацију Чешке одиграо 56 утакмица и постигао је 26 голова. Он је тренутно члан Бајер Леверкузена, а раније је играо за Лајпциг, Рому, Сампдорију, Бохемијанс и Спарту.