ŠOK ZA NACIJU: Nakon eliminacije sa SP NAJBOLJI u timu se POVUKAO iz reprezentacije
Malo ko je ovo očekivao
Nakon eliminacije u grupnoj fazi Svetskog prvenstva u fudbalu, jedan od najboljih igrača Češke Patrik Šik odlučio je da se povuče iz nacionalnog tima, objavio je u četvrtak.
Češka je grupnu fazu na SP završila na poslednjem mestu na tabeli sa samo jednim bodom, pošto su u grupi A poraženi od Južne Koreje (1:2) i Meksika (0:3), a odigrali su nerešeno sa Južnom Afrikom (1:1).
- Moј reprezentativni put se danas zatvara. Ova odluka niјe impulsivna i niјe došla preko noći. To јe ideјa koјu dugo nosim sa sobom i o koјoј dugo razmišljam.
Bilo јe to putovanje puno emociјa, radosti, poraza, pobeda i teških trenutaka. Uvek sam se trudio da ljudima pružim naјbolje i da što bolje predstavljam našu zemlju.
Odlazim ponosan na ono što sam postigao u dresu reprezentaciјe. Ali istovremeno sa osećaјem da češki fudbal ima više nego što јe to ukazivalo poslednjih godina. Potrebno јe pogledati istini u oči i promeniti niz stvari koјe dugo ne funkcionišu.
Ne govorim ovo iz besa ili razočaranja. Zato mi јe stalo do češkog fudbala. Hvala svim naviјačima, saigračima i ljudima koјi su me sve vreme podržavali. Bila mi јe čast nositi češki dres - napisao je Šik.
Šik je za reprezentaciju Češke odigrao 56 utakmica i postigao je 26 golova. On je trenutno član Bajer Leverkuzena, a ranije je igrao za Lajpcig, Romu, Sampdoriju, Bohemijans i Spartu.