СЕЛЕКТОР ЕГИПТА ПУН СЕБЕ: Први сам који је Салаха ставио на право место
Није превише хвалио своје изабранике након историјске победе
Селектор фудбалске репрезентације Египта Хосам Хасан открио је шта је рекао својим изабраницима на полувремену меча против Новог Зеланда.
Фараони су после првих 45 минута губили, али су у наставку успели да преокрену и забележе тријумф у другом колу Групе Г на Мундијалу.
- На полувремену сам рекао играчима да се не враћамо на терен, уколико нисмо одлучни да победимо и не пронађемо поверење у понос који осећамо, због подршке наших навијача - рекао је Хасан након утакмице.
Египћани сада имају четири бода и лидери су Групе Г.
- Египатској фудбалској заједници је било потребно време да изгради самопоуздање, искористи своје предности и сети се пута којим смо стигли до квалификација, као и напорног рада претходних генерација које су покушале да створе ове прилике - додао је Хасан.
Мохамед Салах био је најзаслужнијиза прву победу Египта у историји Мундијала, међутим, селектор Египћана је себе гурнуо у први план.
- Салах је вредно радио на терену и то треба истаћи. Можда сам први тренер који га је ставио да игра на позицију која одговара његовој опасности за противника, његовим способностима и квалитетима. Радили смо на много ствари и сигуран сам да ћемо видети још више од њега - изјавио је Хасан.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу