SELEKTOR EGIPTA PUN SEBE: Prvi sam koji je Salaha stavio na pravo mesto
Nije previše hvalio svoje izabranike nakon istorijske pobede
Selektor fudbalske reprezentacije Egipta Hosam Hasan otkrio je šta je rekao svojim izabranicima na poluvremenu meča protiv Novog Zelanda.
Faraoni su posle prvih 45 minuta gubili, ali su u nastavku uspeli da preokrenu i zabeleže trijumf u drugom kolu Grupe G na Mundijalu.
- Na poluvremenu sam rekao igračima da se ne vraćamo na teren, ukoliko nismo odlučni da pobedimo i ne pronađemo poverenje u ponos koji osećamo, zbog podrške naših navijača - rekao je Hasan nakon utakmice.
Egipćani sada imaju četiri boda i lideri su Grupe G.
- Egipatskoj fudbalskoj zajednici je bilo potrebno vreme da izgradi samopouzdanje, iskoristi svoje prednosti i seti se puta kojim smo stigli do kvalifikacija, kao i napornog rada prethodnih generacija koje su pokušale da stvore ove prilike - dodao je Hasan.
Mohamed Salah bio je najzaslužnijiza prvu pobedu Egipta u istoriji Mundijala, međutim, selektor Egipćana je sebe gurnuo u prvi plan.
- Salah je vredno radio na terenu i to treba istaći. Možda sam prvi trener koji ga je stavio da igra na poziciju koja odgovara njegovoj opasnosti za protivnika, njegovim sposobnostima i kvalitetima. Radili smo na mnogo stvari i siguran sam da ćemo videti još više od njega - izjavio je Hasan.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu