"ТУЖНО ЈЕ ТО ШТО ЈЕ РЕКАО": Швајнштајгер оптужен за РАСИЗАМ - огласио се и селектор репрезентације
Свет у шоку
Селектор Обале Слоноваче Емерс Фае разочаран је изјавом Бастијана Швајнштајгера.
Швајнштајгер је у анализи сусрета Немачке и Обале Слоноваче афрички тим назвао "дивљим".
- То што је Бастијан рекао… Сматрам да је тужно. Био је веома, веома добар играч и увек сам га волео. Као везисти, увек ми се свиђало како игра и разуме фудбал. До те мере да ме је пријатељ на тренингу, знајући колико ми се допадао, звао Бастијан - рекао је Фае.
Швајнштајгера су оптужили за расизам.
- Кад неко познаје фудбал као он, много је чудно да говори на тај начин. То бисмо назвали расизмом ако бисмо ствари окарактерисали како доликује. Ипак, то је тако – сада живимо у свету где свако може да каже шта мисли.
Нада се да Швајни није баш тако мислио.
- Не могу да променим његов угао гледања и начин на који говори, али на терену могу да покажем да Африканци не играју само физички фудбал. Имамо и технику, а поштујемо и тактику. Остаје ми нада да је лоше формулисана изјава, односно да није баш то тако мислио, али знате… Такав је живот - истакао је Фае.