"TUŽNO JE TO ŠTO JE REKAO": Švajnštajger optužen za RASIZAM - oglasio se i selektor reprezentacije
Svet u šoku
Selektor Obale Slonovače Emers Fae razočaran je izjavom Bastijana Švajnštajgera.
Švajnštajger je u analizi susreta Nemačke i Obale Slonovače afrički tim nazvao "divljim".
- To što je Bastijan rekao… Smatram da je tužno. Bio je veoma, veoma dobar igrač i uvek sam ga voleo. Kao vezisti, uvek mi se sviđalo kako igra i razume fudbal. Do te mere da me je prijatelj na treningu, znajući koliko mi se dopadao, zvao Bastijan - rekao je Fae.
Švajnštajgera su optužili za rasizam.
- Kad neko poznaje fudbal kao on, mnogo je čudno da govori na taj način. To bismo nazvali rasizmom ako bismo stvari okarakterisali kako dolikuje. Ipak, to je tako – sada živimo u svetu gde svako može da kaže šta misli.
Nada se da Švajni nije baš tako mislio.
- Ne mogu da promenim njegov ugao gledanja i način na koji govori, ali na terenu mogu da pokažem da Afrikanci ne igraju samo fizički fudbal. Imamo i tehniku, a poštujemo i taktiku. Ostaje mi nada da je loše formulisana izjava, odnosno da nije baš to tako mislio, ali znate… Takav je život - istakao je Fae.