СРЦЕ ЈЕ ПУНО ПОСЛЕ ИСТОРИЈСКОГ ПЛАСМАНА У НОКАУТ ФАЗУ: Селектор Конга поносан због великог успеха
Како и не би био
Селектор фудбалске репрезентације Демократске Републике Конго Себастијен Десабр изјавио је данас да је поносан због пласмана његовог тима у шеснаестину финала Светског првенства.
Фудбалери Конга су раније данас у Атланти победили Узбекистан резултатом 3:1 у утакмици трећег кола групе К на СП. У другој утакмици трећег кола групе К, Колумбија и Португал су одиграли без голова.
Прво место на табели групе К заузела је Колумбија са седам бодова, Португал је други са пет, Конго је трећи са четири, док је Узбекистан последњи без бодова.
Конго је пласман у нокаут фазу СП изборио као једна од осам најбољих трећепласираних репрезентација.
- Морам да честитам играчима, били су изузетни. Ми смо екипа која зна да реагује када прими гол, настављамо да се боримо са великом одлучношћу. Данас смо играли нешто офанзивније него раније, драго ми је што су сви могли да виде да смо способни да постижемо голове. То је велика ствар за ову репрезентацију - рекао је Десабр, пренео је званични сајт ФИФА.
ДР Конго ће у шеснаестини финала СП 1. јула играти против Енглеске.
- Морам да честитам и свом стручном штабу. Веома смо поносни и срећни због свих људи у Конгу - додао је Десабр.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.