SRCE JE PUNO POSLE ISTORIJSKOG PLASMANA U NOKAUT FAZU: Selektor Konga ponosan zbog velikog uspeha
Kako i ne bi bio
Selektor fudbalske reprezentacije Demokratske Republike Kongo Sebastijen Desabr izjavio je danas da je ponosan zbog plasmana njegovog tima u šesnaestinu finala Svetskog prvenstva.
Fudbaleri Konga su ranije danas u Atlanti pobedili Uzbekistan rezultatom 3:1 u utakmici trećeg kola grupe K na SP. U drugoj utakmici trećeg kola grupe K, Kolumbija i Portugal su odigrali bez golova.
Prvo mesto na tabeli grupe K zauzela je Kolumbija sa sedam bodova, Portugal je drugi sa pet, Kongo je treći sa četiri, dok je Uzbekistan poslednji bez bodova.
Kongo je plasman u nokaut fazu SP izborio kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih reprezentacija.
- Moram da čestitam igračima, bili su izuzetni. Mi smo ekipa koja zna da reaguje kada primi gol, nastavljamo da se borimo sa velikom odlučnošću. Danas smo igrali nešto ofanzivnije nego ranije, drago mi je što su svi mogli da vide da smo sposobni da postižemo golove. To je velika stvar za ovu reprezentaciju - rekao je Desabr, preneo je zvanični sajt FIFA.
DR Kongo će u šesnaestini finala SP 1. jula igrati protiv Engleske.
- Moram da čestitam i svom stručnom štabu. Veoma smo ponosni i srećni zbog svih ljudi u Kongu - dodao je Desabr.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.