ЗА САДА НЕ ДИЖУ ФРКУ: Чувени енглески "пандити" били благи према Тухелу и момцима
Све је под контролом (још увек)
Енглеска фудбалска нација, са својом јавношћу, позната је као нереална... што се може рећи и за наше поднебље.
Када иде добро онда смо најбољи, а када је лоше, јелте, најгори. Ипак, овога пута је нешто другачији случај на острву.
Док су медији знали да оплету по игри Енглеза након меча са Ганом (0:0) у другом колу Мундијала, тамошњи "пандити" су дали разумљиве коментаре.
Некадашњи репрезентативци земље Алан Ширер и Џејми Карагер нису дигли фрку због игре изабраника Томаса Тухела.
- Ово није катастрофа, али јесте повратак у реалност - рекао је Ширер за "BBC", да би се бивши дефанзивац Ливерпула надовезао подробнијом анализом.
- Ово је разочаравајуће издање, али најважније је да су одигране две најтеже утакмице у групи. Заправо, ово је и добар бод, јер је Гана могла да добије пенал. После прве утакмице било је превише еуфорије. Не треба сада отићи ни у другу крајност и превише критиковати тим, али постоје проблеми које треба решити - рекао је Карагер.
Енглеска и Гана пред последњу рунду деле прво место у групи Л са четири бода. Хрватска је трећа са бодом мање, док је Панама елиминисана после два пораза.
У последњој рунди се састају Гана и Хрватска, односно Панама и Енглеска.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.