Далић није срећан, ни задовољан: "Био сам љут, зато сам онако реаговао"
Некако је успела Хрватска да слави против Панаме
Хрватска фудбалска репрезентација је у утакмици другог кола Светског првенства тешком муком победила Панаму 1:0 и тако остала у игри за пролазак групе. Једини погодак на утакмици у Торонту постигао је Анте Будимир у 54. минуту.
Након сусрета, на конференцији за новинаре је хрватски селектор Златко Далић поделио своје утиске, не скривајући да је било елемената којима није задовољан.
Далић: Био сам љут, уништавале су нас дуге лопте
- Прво, честитам момцима, али морам честитати и противнику који је био организован и поштено нас намучио. Хтели смо у припреми утакмице да играмо с крилима, због чега је Марко Пашалић добио предност испред Петра Сучића. Играли смо под притиском и били смо у грчу - рекао је, па наставио:
- Зато сам на полувремену онако реаговао јер сам то хтео да променим. Дуге лопте су нас уништавале, свака друга лопта је била њихова. Због тога сам био љут, али добро је испало. Морамо заборавити ову утакмицу и окренути се Гани - започео је Далић причу објашњењем зашто је направио измене после 45 минута.
"Нисам најсрећнији игром, Панама ме изненадила"
На питање колико је задовољан наступом након пораза од Енглеске, Далић је био искрен.
- Искрено, нисам очекивао да ће бити овако тешка утакмица. Ми нисмо најбоље реаговали, што приписујем том притиску јер смо морали да узмемо три бода. Били смо спутани, некако смо дали гол, па је било лакше. Нисам најсрећнији игром, поготово с фазом одбране у првом полувремену. Заборавићу то и окренути се ономе што нас чека. Противник ме изненадио својом квалитетом, брзином и организацијом - признао је.
Погледајте све најновије вести и Светско првенство на длану - ФИФА World Цуп 2026 - у нашем специјалу.