Dalić nije srećan, ni zadovoljan: "Bio sam ljut, zato sam onako reagovao"
Nekako je uspela Hrvatska da slavi protiv Paname
Hrvatska fudbalska reprezentacija je u utakmici drugog kola Svetskog prvenstva teškom mukom pobedila Panamu 1:0 i tako ostala u igri za prolazak grupe. Jedini pogodak na utakmici u Torontu postigao je Ante Budimir u 54. minutu.
Nakon susreta, na konferenciji za novinare je hrvatski selektor Zlatko Dalić podelio svoje utiske, ne skrivajući da je bilo elemenata kojima nije zadovoljan.
Dalić: Bio sam ljut, uništavale su nas duge lopte
- Prvo, čestitam momcima, ali moram čestitati i protivniku koji je bio organizovan i pošteno nas namučio. Hteli smo u pripremi utakmice da igramo s krilima, zbog čega je Marko Pašalić dobio prednost ispred Petra Sučića. Igrali smo pod pritiskom i bili smo u grču - rekao je, pa nastavio:
- Zato sam na poluvremenu onako reagovao jer sam to hteo da promenim. Duge lopte su nas uništavale, svaka druga lopta je bila njihova. Zbog toga sam bio ljut, ali dobro je ispalo. Moramo zaboraviti ovu utakmicu i okrenuti se Gani - započeo je Dalić priču objašnjenjem zašto je napravio izmene posle 45 minuta.
"Nisam najsrećniji igrom, Panama me iznenadila"
Na pitanje koliko je zadovoljan nastupom nakon poraza od Engleske, Dalić je bio iskren.
- Iskreno, nisam očekivao da će biti ovako teška utakmica. Mi nismo najbolje reagovali, što pripisujem tom pritisku jer smo morali da uzmemo tri boda. Bili smo sputani, nekako smo dali gol, pa je bilo lakše. Nisam najsrećniji igrom, pogotovo s fazom odbrane u prvom poluvremenu. Zaboraviću to i okrenuti se onome što nas čeka. Protivnik me iznenadio svojom kvalitetom, brzinom i organizacijom - priznao je.
Pogledajte sve najnovije vesti i Svetsko prvenstvo na dlanu - FIFA World Cup 2026 - u našem specijalu.