14:0 ДЕ-МО-ЛИ-РА-ЊЕ: Асанов ШЛАГ на торту за РЕКОРД Јапана после 54 године!

30.03.2021. 14:42
Takuma Asano
Такума Асано / Извор: Профимедиа

Убедљиво.

Фудбалска репрезентација Јапана декласирала је Монголију у 5. колу азијских квалификација за Светско првенство у Катару 2020. године резултатом 14:0!

ПИКСИЈЕВА МАГИЈА - Шта то има НОВА репрезентација Србије, а што није имала пре?

ПОСЛЕ 10 ГОДИНА: Серхио Агуеро НАПУШТА Сити (ФОТО)

ЕВО ШТА СЕ ДЕСИЛО СА РОНАЛДОВОМ ТРАКОМ: Радник са Маракане је УЗЕО и одлучио се на ОВАЈ потез!

Ово је, уједно, најубедљивији тријумф Јапанаца у квалификацијама још од 1967. године, када су са 15:0 победили Филипине, док је исти ривал страдао и далеке 1917. резултатом 15:2.

Нису имали милости изабраници Хаиме Моријашуа према Молдавцима, па су већ до полувремена спаковали пет лопти у њихову мрежу.

У наставку је шансу да заигра добио и првотимац Партизана Такума Асано, који је у првом минуту судијске надокнаде времена стигао и да се упише у стрелце, постигавши 12. гол за Јапанце.

Занимљиво да су у заосталом времену, играчи Монголије примили чак три поготка, јер су после Асана, мрежу затресли Осако и Инагаки.

Иначе, "земља излазећег сунца" суверено влада у квалификацијама за Мондијал, пошто су у групи "Ф" убедљиво први са свих пет победа, уз импозантну гол-разлику од 27:0!

Уједно, Јапан има и меч мање од другопласираног Таџикистана (10 бодова), али и пет поена више.

Црна Гора отворила је квалификације за Мундијал победама над Летонијом и Гибралтаром, и нада се да би вечерас (20.45) могла да савлада Норвешку у Подгорици и узме максималних девет бодова из три кола. Квота на кеца је 4,60, на двојку 1,80, а на икс 3,60. Погедајте све квоте кладионице MOZZART за Црна Гора - Норвешка.

Погледајте како изгледа Кели, ћерка возача формуле 1 Нелсона Пикеа.