АРСЕНАЛ ВЕЋ ВИДИ ТИТУЛУ: "Тобџије" разнеле Брајтон!

06.04.2024. 21:27
FK Arsenal
ФК Арсенал / Извор: Реутерс

Фудбалери Арсенала победили су у гостима екипу Брајтона резултатом 3:0 у 32. колу Премијер лиге.

Стрелци за Арсенал били су Букајо Сака у 33. минуту из пенала и Хаверц у 62. минуту, те Леандро Тросар у 86. минуту.

Арсенал је имао прву шансу на утакмици у 13. минуту када је лепо прошао по десној страни и унео лопту у средину, али је потом гађао поред стативе.

Три минута касније Арсенал је имао нову шансу, Хаверц је проиграо Жезуса који је био замало непрецизан.

У 31. минуту Лампти је направио велику грешку, закаснио је клизећим стартом на лопту и оборио Жезуса, а судија показао на белу тачку. Одговорност је преузео Сака који је погодио за 0:1.

Брајтон је најближи голу био у финишу првог полувремена када је Енцисо гађао са 20 метара у даљи угао, али је Раја сјајном парадом одбио лопту у корнер.

Арсенал је наставио да доминира и у другом полувремену, Хаверц је у 48. минуту проиграо Жезуса који је главом гађао поред стативе.

У 62. минуту гости су дошли до другог гола, Жоржињо је одрадио готово све, украо је лопту, потом са десне стране пронашао Хаверца на петерцу који је само поставио ногу за 0:2.

Брајтон није деловао да има снаге да на било који начин угрози Рају и врати се у овај меч, па је Де Зерби увео Ансуа Фатија, који је претходних мечева био ван строја.

У 86. минуту победу Арсенала потврдио је Тросар, који је истрчао контру и сам изашао на голмана и боцнуо за коначних 0:3.

Арсенал је тако одрадио свој део посла, након што је раније данас и Манчестер сити као гост победио Кристал Палас, чека се Ливерпул који у недељу гостује Манчестер јунајтеду.