АЗУРИ ПОНОВО НА ПОСТОЉУ: Италија боља од Мађарске у борби за бронзану медаљу

16.01.2024. 17:53
Vaterpolo reprezentacija Italije
Ватерполо репрезентација Италије / Извор: Профимедиа

Све решено још у првом полувремену.

Ватерполо репрезентација Италије савладала је Мађарску резултатом 12:7 (4:1, 4:2, 2:1, 2:3) у мечу за треће место на Европском првенству у Загребу.

УБЕДЉИВО ПРОТИВ РУМУНИЈЕ: Србија седма у ЕвропиVaterpolo reprezentacija Srbije

УБЕДЉИВО ПРОТИВ РУМУНИЈЕ: Србија седма у Европи

Стевановић: Видели смо где грешимо, нисмо задовољни седмим местомUroÅ¡ Stevanović

Стевановић: Видели смо где грешимо, нисмо задовољни седмим местом

Драган Шкрбић: Ништа не зависи од нас, али мора се ићи на победу против Црне ГореDragan Å krbić

Ово је прво одличје за Азуре на континеталним шампионатима још од 2014. године.

Утакмица на безену Младости у Загребу решена је практично већ после прве четвртине, а све је било готово на полувремену кад су Италијани стекли недостижних пет голова предности (8:3).

Код победника, Андреа Фондели је био најефикаснији са три гола, док су по два постигли Оскар Гонзало Ечени и Ђакомо Канела.

У пораженом саставу, по два гола постигли су Татраи Дави Марсел и Вигвар Винце.

У борби за златну медаљу снаге ће да одмере селекције Хрватске и Шпаније.