БЕН ЗА ИСТОРИЈУ: Фудбалер Звезде постигао први гол за Коморе на Афричком купу нација, а погодио и Боаћи (ВИДЕО)

18.01.2022. 21:04
El Fardu Ben
Ел Фарду Бен / Извор: МН Press

Сјајан погодак.

Фудбалер Црвене звезде Ел Фарду Бен постигао је први гол у историји Коморских острва на Купу Афричких нација.

Спој спорта и хуманости – почиње Mozzart Финал Eight турнир у Београду

ЗВЕЗДА ПРВА У ЕВРОПИ ПО БРОЈУ ДОСУЂЕНИХ ПЕНАЛА! Партизан трећи у Србији

НА МАРАКАНИ НЕ СТАЈУ: Пао је нови потпис! Звезда довела појачање

Сјајни офанзивац је одлично истрчао једну контру у четвртом минуту и резантним ударцем са неких 20 метара погодио ближи угао и донео предност својој селекцији против Гане.

Коморска острва играју свој меч трећег кола и тренутно имају играча више, па се налазе пред великим изненађењем.

Велики подстрек за Коморе уследио је у 25. минуту када је искључен Анде Ајев, а на 2:0 је у 62. минуту повисио Ахмед Моњи на асистенцију Бена.

То је учинио изванредним ударцем левом ногом, голман Гане је био немоћан.

Да је ово дефинитивно црвено-беле вече у Африци видело се у 64. минуту када је бивши Звездин нападач Ричмонд Боаћи вратио Гану у игру у 64. минуту постигавши гол главом након корнера.

Већ у 77. минуту било је 2:2 када је Александе Ђику изједначио на 2:2.

Деловало је да ће се меч завршити нерешеним исходом, али је Моњи у 85. минуту донео велику победу Коморима који су послали Гану на последње место са свега једним освојеним бодом из три утакмице.

Ričmond Boaći
Ричмонд Боаћи / Извор: МН Press

Фудбалска репрезентација Марока завршила је као лидер групе Ц на Афричком купу нација пошто је у веома занимљивом мечу одиграла 2:2 против Габона.

Стрелац водећег гола за тим Гелора Канде био је Жим Алевина у 21. минуту меча пошто је искористио катастрофалну реакцију дефанзивца Марока.

Изједначење Мароку донео је Софијане Буфал са пенала у 73. минуту, а осам минута касније ново вођство Габону обезбедио је аутоголом Агуерд.

Злата вредан бод Мароку донео је фудбалер ПСЖ-а Ашраф Хакими пошто је у 84. минуту постигао еврогол из слободног ударца.

Овим бодом Мароко је завршио као лидер табеле, док ће Габон морати да се задовољи другим местом.

Најновије вести о ФК Црвена звезда прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Александра Мендез, девојка која је умало украла срце Кристијана Роналда.