БЕЗ ГОЛОВА НА ПОЛУВРЕМЕНУ: Звезда нападала, али Клуж издржао! Голман ЧУВА Румуне

22.06.2019. 18:22
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Мирне мреже у Аустрији.

Фудбалери Црвене звезде у овим моментима играју други контролни меч на припремама у Аустрији, а противник је румунски шампион Клуж. Резултат на полувремену је 0:0, а ближи голу у првих 45 минута били су црвено-бели. Ипак, у неколико наврата се истакао голман Клужа Арлаускис који је најзаслужнији што је резултат и даље непромењен.

ЗВАНИЧНО: Кинези ИПАК купују на Маракани, Звезди ПУН ЏАК пара (ФОТО)

ЗВЕЗДИНИМ НАВИЈАЧИМА НИ КИША НЕ СМЕТА: Првак Србије ће имати јак ветар у леђа (ФОТО)

ИВАНИЋ: Не задовољавамо се Лигом Европе, опет нападамо Лигу шампиона

Црвена звезда је од првог минута истрчала у следећој формацији: Поповић - Гобељић, Стојковић, Милуновић, Родић - Чаушић, Јованчић - Јевтовић, Марин, Иванић - Боаћи. Са друге стране треба напоменути да Клуж није изашао у најјачем саставу.

Прву прилику на утакмици имао је Марко Марин који је у 12. минуту шутирао са десне стране, али је био замало непрецизан. Нову шансу да дођу до предности црвено-бели су имали седам минута касније када је после нове акције по десној страни Јевтовић петом оставио лопту за Милуновића, али је овај шутирао поред гола.

Само два минута касније Румуни су дошли у прилику да угрозе гол Поповића, али је голман Црвене звезде истрчао на време и добро је интервенисао. Играо се 25. минут када је Црвена звезда била веома близу голу, Иванић је тада шутирао, али је чувар мреже румунског тима крајњим напорима зауставио његов ударац.

Највеће две шансе у првом полувремену имао је Душан Јованчић. Првенствено је после нешто више од пола сата игре везисту је сјајно упослио Боаћи, а овај је изашао сам испред голмана Клужа Арлаускиса, али је лоше захватио лопту и резултат је остао непромењен. Поново се литвански чувар мреже истакао десет минута касније када је Марин магично проиграо Јованчића, овај је потом финтом избацио чувара, али је Арлаускис на невероватан начин зауставио његов шут.

До краја полувремена више није било шанси.