26°C
27.05.2024.
117.1199
107.9446

BEZ GOLOVA NA POLUVREMENU: Zvezda napadala, ali Kluž izdržao! Golman ČUVA Rumune

22.06.2019. 18:22
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: Srbija Danas

Mirne mreže u Austriji.

Fudbaleri Crvene zvezde u ovim momentima igraju drugi kontrolni meč na pripremama u Austriji, a protivnik je rumunski šampion Kluž. Rezultat na poluvremenu je 0:0, a bliži golu u prvih 45 minuta bili su crveno-beli. Ipak, u nekoliko navrata se istakao golman Kluža Arlauskis koji je najzaslužniji što je rezultat i dalje nepromenjen.

ZVANIČNO: Kinezi IPAK kupuju na Marakani, Zvezdi PUN DŽAK para (FOTO)

ZVEZDINIM NAVIJAČIMA NI KIŠA NE SMETA: Prvak Srbije će imati jak vetar u leđa (FOTO)

IVANIĆ: Ne zadovoljavamo se Ligom Evrope, opet napadamo Ligu šampiona

Crvena zvezda je od prvog minuta istrčala u sledećoj formaciji: Popović - Gobeljić, Stojković, Milunović, Rodić - Čaušić, Jovančić - Jevtović, Marin, Ivanić - Boaći. Sa druge strane treba napomenuti da Kluž nije izašao u najjačem sastavu.

Prvu priliku na utakmici imao je Marko Marin koji je u 12. minutu šutirao sa desne strane, ali je bio zamalo neprecizan. Novu šansu da dođu do prednosti crveno-beli su imali sedam minuta kasnije kada je posle nove akcije po desnoj strani Jevtović petom ostavio loptu za Milunovića, ali je ovaj šutirao pored gola.

Samo dva minuta kasnije Rumuni su došli u priliku da ugroze gol Popovića, ali je golman Crvene zvezde istrčao na vreme i dobro je intervenisao. Igrao se 25. minut kada je Crvena zvezda bila veoma blizu golu, Ivanić je tada šutirao, ali je čuvar mreže rumunskog tima krajnjim naporima zaustavio njegov udarac.

Najveće dve šanse u prvom poluvremenu imao je Dušan Jovančić. Prvenstveno je posle nešto više od pola sata igre vezistu je sjajno uposlio Boaći, a ovaj je izašao sam ispred golmana Kluža Arlauskisa, ali je loše zahvatio loptu i rezultat je ostao nepromenjen. Ponovo se litvanski čuvar mreže istakao deset minuta kasnije kada je Marin magično proigrao Jovančića, ovaj je potom fintom izbacio čuvara, ali je Arlauskis na neverovatan način zaustavio njegov šut.

Do kraja poluvremena više nije bilo šansi.