БЕЗ НИГЕРИЈАЦА И ЕГИПТА НА МУНДИЈАЛУ: Гана оверила визу, Мане "блокирао" Салаху пут за Катар

29.03.2022. 21:10
Gana
Гана / Извор: Профимедиа

Биће у 4. шеширу.

Фудбалери Гане први су учесник Светског првенства у Катару из афричке конфедерације, пошто су у реваншу играли 1:1 на гостовању Нигерији. Први меч завршен је без голова, те су Гањани због гола у гостима обезбедили визу за Мундијал.

ДАНСКА ДЕКЛАСИРАЛА СРБИЈУ: Пиксијеви Орлови бледи у Копенхагену

АЗИЈСКЕ КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА МУНДИЈАЛ: Сада је све познато, ево ко ће у Катар, а ко иде у бараж

Парти је у 10. минуту довео Гану у вођство, а поравнао је Труст Еконг у 22. минуту и дао наду Нигерији да могу до преокрета и пролаза у Катар.

Гана је подсећамо, последњи пут на Светским првенствима играла у Бразилу 2014. године, а са селекцијом Србије били су у групи четири године раније. Нигерију смо имали прилике да гледамо на претходном издању у Русији.

На Мундијалу у Катару нећемо гледати ни вицешампиона Црног континента, Египат, који је на пенале избачен од првака Африке, Сенегала.

У Каиру су Фараони славили са 1:0, а истим резултатом је Сенегал тријумфовао код куће. Отишло се у продужетке, а онда и у пенал лутрију. У њој, визу за Катар обезбедили су Сенегалци, а победоносни једанаестерац извео је Садио Мане. Један од трагичара био је и Мо Салах, који је промашио пенал у првој серији.