БЛИСТА И У ПЕТОЈ ДЕЦЕНИЈИ: Владимир Стојковић одбранио пенал Кариму Бенземи (ВИДЕО)

29.03.2024. 21:45
Vladimir Stojković
Владимир Стојковић / Извор: Twitter printscreen/@TheNassrZone/MN Press

Српски голман Владимир Стојковић је у јулу ушао у пету децинију, али још није за "старо гвожђе".

Некадашњи репрезентативац са успехом брани за Ал Фејху у Арабији, а опет је показао да је стручњак за пенале.

Он је одбранио шут са 11 метара на првенственом мечу на гостовању против Ал Итихада ником другом, до некадашњем освајачу златне лопте Кариму Бенземи.

У 20. минуту, имао је Бензема прилику да доведе домаћина у вођство, али га је прочитао бивша "јединица" Црвене звезде и Партизана.

Стојковић је чекао Француза све до последњег тренутка, бацио се у страну и одбио лопту на страну, што је прославио високо подигнутим рукама.

Свега пет минута касније уследила је казна на другој страни. Сада је пенал имала Ал Феиха, али је за разлику од бившег освајача Златне лопте био прецизан Абделхамид Сабири.

Ипак, до полувремена Ал Итихад је окренуо резултат головима Абдеразака Хамдалана (30. минут) и Ахмеда Ал Гамдија у надокнади на асистенцију Бенземе.

Изгледало је да ће тим резултатом бити завршен меч, али Стојковић је и у петоим минуту надокнаде у другом  полувремену јопш једном савладан. Стрелац за коначних 3:1 је био Марван Ал Шахави.