16°C
30.04.2024.
117.1205
109.1422

BLISTA I U PETOJ DECENIJI: Vladimir Stojković odbranio penal Karimu Benzemi (VIDEO)

29.03.2024. 21:45
Vladimir Stojković
Vladimir Stojković / Izvor: Twitter printscreen/@TheNassrZone/MN Press

Srpski golman Vladimir Stojković je u julu ušao u petu deciniju, ali još nije za "staro gvožđe".

Nekadašnji reprezentativac sa uspehom brani za Al Fejhu u Arabiji, a opet je pokazao da je stručnjak za penale.

On je odbranio šut sa 11 metara na prvenstvenom meču na gostovanju protiv Al Itihada nikom drugom, do nekadašnjem osvajaču zlatne lopte Karimu Benzemi.

U 20. minutu, imao je Benzema priliku da dovede domaćina u vođstvo, ali ga je pročitao bivša "jedinica" Crvene zvezde i Partizana.

Stojković je čekao Francuza sve do poslednjeg trenutka, bacio se u stranu i odbio loptu na stranu, što je proslavio visoko podignutim rukama.

Svega pet minuta kasnije usledila je kazna na drugoj strani. Sada je penal imala Al Feiha, ali je za razliku od bivšeg osvajača Zlatne lopte bio precizan Abdelhamid Sabiri.

Ipak, do poluvremena Al Itihad je okrenuo rezultat golovima Abderazaka Hamdalana (30. minut) i Ahmeda Al Gamdija u nadoknadi na asistenciju Benzeme.

Izgledalo je da će tim rezultatom biti završen meč, ali Stojković je i u petoim minutu nadoknade u drugom  poluvremenu jopš jednom savladan. Strelac za konačnih 3:1 je bio Marvan Al Šahavi.