БУНДЕСЛИГА: Бајерн бацио петарду, повредио се Александар Павловић

16.03.2024. 18:41
Aleksandar Pavlović
Александар Павловић / Извор: Профимедиа

Баварци ефикасни на гостовању у Дармштаду.

Фудбалери Бајерна су дефинитивно изашли из кризе и почели рафално да решетају. Прошле недеље су против Мајнца постигли осам голова, да би данас у оквиру 26. гола славили на гостовању у Дармштаду са 5:2.

САМО ЈЕ СОМЕР БОЉИ: Вања наставља да блиста, а агонија Лазара Самарџића још увек трајеVanja Milinković-Savić

РОМА У ПРОБЛЕМУ: Дибала мора на боловањеPaolo Dibala

РОМА У ПРОБЛЕМУ: Дибала мора на боловање

АЏИЋ ПОНОВО ПОГОДИО: Ипак, Брђани нису славили на "крову"Luka Adžić

АЏИЋ ПОНОВО ПОГОДИО: Ипак, Брђани нису славили на "крову"

Није добро почело по Бајерн, јер је последњепласирана екипа Бундеслига прва дошла до предности у 28. минуту када је Тим Скарке погодио мрежу Мануела Нојера.

Само осам минута је трајало вођство Дармштада, јер је Џамал Мусијала изједначио резултат у 36. минуту. До краја првог дела меча, Бајерн је успео да дође до предности, јер је у надокнади времена првог дела игре погодио Хари Кејн.

У другом полувремену је Мусијала поново био прецизан, док је потврду победе екипе из Минхена донео Серж Гнабри у 74. минуту меча.

Победа Бавараца остала је у сенци повреде младог Александра Павловића који је у 59. минуту морао да изађе из игре.

Од осталих дуела 26. кола Бундеслиге треба издвојити тријумфа Мајнца у дербију зачеља против Бохума са 2:0. Двоструки стрелац био је Буркарт.

Кризи Волфсбрга као да нема краја. Вукови су још једном разочарали на свом терену поразом од 1:3 од Аузгбурга. За разлику од њих Унион Берлин је савладао Вердер са 2:1 и најавио боље дане и поход ка средини табеле.